Bogatsi bardziej lubią Facebooka - branża finansowa w social media

Najnowsze badania Deutsche Bank Research dowodzą, że zakładanie profili na serwisach społecznościowych jest bardzo mocno związane z miesięcznymi dochodami. Im bogatsi jesteśmy tym chętniej zakładamy konta na serwisach typu Facebook.

Bogatsi bardziej lubią Facebooka - branża finansowa w social media

Wyjątkiem od reguły są studenci i młodzież, którzy zakładają swoje profile na serwisach społecznościowych niezależnie od stanu majątkowego. Tendencja do zakładania kont przez bogatszych użytkowników uwidacznia się z wiekiem.

Bogatsi bardziej lubią Facebooka - branża finansowa w social media

Instytucja finansowa, która decyduje się na obecność w social media, powinna zapewnić swoim fanom wymierne korzyści: najlepsze są tutaj promocje i oferty specjalne. Dużym zainteresowaniem cieszą się również różnego rodzaju konkursy - oczywiście w zależności od nagrody.

Serwisy społecznościowe stały się już częścią naszego codziennego życia. Według raportu przygotowanego przez PBS DGA dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej ponad 80 procent polskich internautów korzysta regularnie z portali social media. Choć do USA czy Wielkiej Brytanii jeszcze nam trochę brakuje, to jednak również nad Wisłą ta wartość systematycznie się zwiększa.

Można to zaobserwować chociażby po rosnącej z miesiąca na miesiąc liczbie zarejestrowanych użytkowników Facebooka. W tej chwili już 6 milionów Polaków korzysta z serwisu założonego przez Marka Zuckerberga, co daje nam 23. miejsce na świecie jeśli chodzi o liczbę fejsbukowiczów.

W Niemczech większość produktów finansowych jest sprzedawana za pośrednictwem Internetu. Zakupy "offline" też są na ogół są poprzedzone dogłębnym rekonesansem w sieci. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez instytut GFK, firmę Google i DB Research, niemieccy konsumenci są gotowi poświęcić bardzo dużo czasu na poszukiwanie właściwego produktu bądź usługi. Statystycznie od pierwszej wizyty na stronie o tematyce finansowej, do momentu zawarcia umowy z bankiem mija 7,5 tygodnia. U 30 procent klientów ten proces może trwać nawet powyżej 13 tygodni, a w tym czasie odwiedzają 43 strony w 4 różnych domenach.