Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Blugento – narzędzie SaaS do prowadzenia e-sklepów

Grupa R22 zainwestuje w Blugento – rozwiązanie e-commerce do budowy sklepów internetowych. Dzięki wsparciu finansowemu oraz know-how Grupy R22, Blugento przyśpieszy międzynarodową ekspansję. A co to

Blugento – narzędzie SaaS do prowadzenia e-sklepów

17 czerwca 2019 r. Grupa R22 podpisała umowę inwestycyjną, na mocy której zainwestuje 1 mln euro w spółkę Blugento. To rumuński start-up oferujący stworzenie oraz utrzymanie sklepów internetowych w oparciu o platformę Magento. Blugento oferuje rozwiązanie, które posiada wszystkie zalety indywidualnego rozwiązania zbudowanego przez agencję, w przystępnym cenowo modelu subskrypcji, który obejmuje hosting, monitoring i wsparcie.

- Rozwijamy się zarówno w zakresie nowych rynków, jak i kolejnych produktów. Zbudowaliśmy kompleksowe portfolio usług i narzędzi, które umożliwiają przedsiębiorcom rozwój działalności online i wspierają ich w automatyzacji procesów biznesowych. Blugentoto unikalne narzędzie pozwalające szybko i tanio stworzyć profesjonalny sklep internetowy, które sprawdziło się na rynku rumuńskim i jest gotowe do międzynarodowej ekspansji – mówi Jakub Dwernicki, prezes R22.

Blugento – narzędzie SaaS do prowadzenia e-sklepów

Blugento działa w modelu SaaS, spółka ma ponad 350 klientów w Rumunii i zagranicą. Jeszcze w 2019 r. spółka chce wejś ćna kilka zagranicznych rynków, w tym polski.

- Cieszymy się, że dołączamy do Grupy R22, która pomoże nam osiągnąć nasz cel – budowy najlepszego rozwiązania e-commerce dla małych i średnich firm oraz międzynarodowej ekspansji. Wsparcie R22 obejmuje nie tylko finansowanie rozwoju, ale przede wszystkim dostęp do know-how oraz bazy ponad 250 tys. klientów – mówi Sandu Băbășan, prezes i założycieli Blugento. - W Rumunii jesteśmy już jednym z domyślnych rozwiązań, które każdy sprzedawca bierze pod uwagę przy tworzeniu nowego sklepu internetowego. Nasz rozwój napędzany jest przede wszystkim przez polecenia od klientów.

W wyniku transakcji R22 wykupi akcje dotychczasowych inwestorów finansowych oraz dokapitalizuje spółkę. R22 będzie posiadać 31 proc. udziału w kapitale zakładowym. Strony przewidziały kolejne rundy dokapitalizowania oraz zakupu akcji, w wyniku których R22 obejmie większościowy pakiet akcji w Blugento.