Blugento – narzędzie SaaS do prowadzenia e-sklepów

Grupa R22 zainwestuje w Blugento – rozwiązanie e-commerce do budowy sklepów internetowych. Dzięki wsparciu finansowemu oraz know-how Grupy R22, Blugento przyśpieszy międzynarodową ekspansję. A co to

Blugento – narzędzie SaaS do prowadzenia e-sklepów

17 czerwca 2019 r. Grupa R22 podpisała umowę inwestycyjną, na mocy której zainwestuje 1 mln euro w spółkę Blugento. To rumuński start-up oferujący stworzenie oraz utrzymanie sklepów internetowych w oparciu o platformę Magento. Blugento oferuje rozwiązanie, które posiada wszystkie zalety indywidualnego rozwiązania zbudowanego przez agencję, w przystępnym cenowo modelu subskrypcji, który obejmuje hosting, monitoring i wsparcie.

- Rozwijamy się zarówno w zakresie nowych rynków, jak i kolejnych produktów. Zbudowaliśmy kompleksowe portfolio usług i narzędzi, które umożliwiają przedsiębiorcom rozwój działalności online i wspierają ich w automatyzacji procesów biznesowych. Blugentoto unikalne narzędzie pozwalające szybko i tanio stworzyć profesjonalny sklep internetowy, które sprawdziło się na rynku rumuńskim i jest gotowe do międzynarodowej ekspansji – mówi Jakub Dwernicki, prezes R22.

Blugento – narzędzie SaaS do prowadzenia e-sklepów

Blugento działa w modelu SaaS, spółka ma ponad 350 klientów w Rumunii i zagranicą. Jeszcze w 2019 r. spółka chce wejś ćna kilka zagranicznych rynków, w tym polski.

- Cieszymy się, że dołączamy do Grupy R22, która pomoże nam osiągnąć nasz cel – budowy najlepszego rozwiązania e-commerce dla małych i średnich firm oraz międzynarodowej ekspansji. Wsparcie R22 obejmuje nie tylko finansowanie rozwoju, ale przede wszystkim dostęp do know-how oraz bazy ponad 250 tys. klientów – mówi Sandu Băbășan, prezes i założycieli Blugento. - W Rumunii jesteśmy już jednym z domyślnych rozwiązań, które każdy sprzedawca bierze pod uwagę przy tworzeniu nowego sklepu internetowego. Nasz rozwój napędzany jest przede wszystkim przez polecenia od klientów.

W wyniku transakcji R22 wykupi akcje dotychczasowych inwestorów finansowych oraz dokapitalizuje spółkę. R22 będzie posiadać 31 proc. udziału w kapitale zakładowym. Strony przewidziały kolejne rundy dokapitalizowania oraz zakupu akcji, w wyniku których R22 obejmie większościowy pakiet akcji w Blugento.