Blox.pl: Nasze blogi w 2008 r.

Ponad 103 tys. komentarzy pojawiło się pod blogowymi wpisami Kominka w 2008 r. Na podium w kategorii liczby czytelników znalazły się dwa jego blogi: Kominotki.blox.pl i Kominek.blox.pl, a także prześwietlający kulisy sportu Supergigant.blox.pl. Agora SA opublikowała podsumowanie roku 2008 r. dla serwisu Blox.pl

Obszerne podsumowanie aktywności użytkowników serwisu blogowego Blox.pl dostępne jest pod adresemhttp://podsumowanie2008.blox.pl .

Autorzy blogów sklasyfikowani zostali w kilku kategoriach: najczęściej czytane blogi (na podium znaleźli się: kominotki, kominek i supergigant), najczęściej linkowane w zakładkach (pierwszą trójkę tworzą: szablonykatemac, szablon oraz serialebrytyjskie), blogi z największą ilością odsłon i notek (na czele znalazły się z kolejno: kominotki, kominek, michalpol oraz uwagatokiohotel, kretyncom, strefamiszcza). Najwięcej komentarzy pojawiło się w 2008 r. pod wpisami na blogach: kominek, supergigant oraz wo. Sam autor Kominek zebrał ich aż 103 069.

Podsumowanie Blox.pl zawiera również zestawienie top blogów w dwudziestu kategoriach tematycznych, a także statystyki obrazujące aktywność blogerów i czytelników. Okazało się, że w 2008 roku na platformie założono 47 894 blogów, a usuniętych zostało 8 796. Blogerzy napisali łącznie 613 138 notatek oraz pozostawili 1 276 972 komentarzy.

Dla zainteresowanych dodatkowymi informacjami na temat długiego ogona polskiej blogosfery w Blox.pl przygotowano specjalny ranking "Top 1000 blogów Bloxa w 2008 roku".

Ciekawie przedstawia się zestawienie (dane z Google Analytycs) najczęstszych zapytań w wyszukiwarce Google, przez które internauci trafiali na blogi w serwisie Blox.pl w 2008 roku. Wśród słów oczywistych jak: kominek, photofun, nasza klasa, znalazły się również inne - np. wróżby andrzejkowe, ryba po grecku, doda nago czy samobójstwo (!).

Serwis Blox.pl powstał w 2004 roku. W listopadzie 2008 r. wg Megapanelu PBI/Gemius odwiedziło go ponad 2,8 mln osób, które wykonały 26 mln odsłon.