Bloggies - najlepsze blogi nagrodzone

Po raz szósty zostały przyznane Weblog Awards. Bloggies, jak się je potocznie nazywa, to najbardziej znane nagrody dla blogerów. Ogłoszenie wyników odbyło się na festiwalu SXSW Interactive w Teksasie. Blogiem roku został Post Secret.

Post Secret otrzymał aż pięć nagród. Poza uzyskaniem tytułu blog roku został wybrany: najlepszym blogiem tematycznym, amerykańskim, tworzonym przez społeczność oraz najlepszym nowym blogiem.

Post Secret to przedsięwzięcie artystyczne. Anonimowi internauci przygotowują papierowe kartki pocztowe, na których wypisują swoje sekrety. Następnie umieszczane są one na stronie bloga. Do tej pory pojawiło się ponad pięćset unikalnych kartek.

Nagrodę za całokształt działalności otrzymał Boing Boing "katalog najcudowniejszych rzeczy", który uzyskał także wyróżnienie za najlepszy grupowo redagowany blog.

Bloggies są przyznawane w trzydziestu kategoriach. Poza wspomnianymi wcześniej, są to między innymi wyróżnienia za: najlepszy blog na poszczególnych kontynentach, podcast, blog fotograficzny, rozrywkowy, polityczny, dotyczący technologii, najzabawniejszy, najładniej zaprojektowany.

Za najlepszą sieciową aplikację pomocną przy redagowaniu bloga został

uznany Blogger. Serwis należący do Google zwyciężył m.in. z Delicious

oraz Flickr, których właścicielem jest Yahoo.

Pomysłodawcą Weblog Awards jest Nikolai Nolan. Najlepsze blogi są wybierane za pośrednictwem strony internetowej przez ogół internautów.

Więcej informacji oraz lista zwycięzców: Weblog Awards

***

Autorem wiadomości jest Piotr Zalewski