Blogerzy przeciwni Obamie czują się ocenzurowani

The New York Times podaje, że kilku blogerów, którzy używają blogów hostowanych przez Google, niemogło dodawać wpisów do swoich kont przez cały weekend. Jako przyczynę zajścia Google podało możliwą aktywność spamerską ze strony blogerów.

Blogerzy przeciwni Obamie czują się ocenzurowani
Google trzyma się wersji, że blogi zostały zablokowane ze względu na masową działalność spamerską z ich strony. Jednakże osoby, którym zablokowano konta, twierdzą że incydent związany jest z kampanią na rzecz Baracka Obamy. Podają, że zwolennicy Obamy wysłali ze swoich blogów raporty o stanie spamu w takiej ilości, że Google zwiesiło blogi przeciwników czarnoskórego kandydata podczas gdy były one jeszcze badane.

Google posiada bardzo jasną politykę jeżeli chodzi o regulamin prowadzenia bloga. Niektórzy blogerzy przenieśli się teraz na Wordpress.com i wierzą, że Google będzie w stanie szybko stwierdzić, że nie byli oni odpowiedzialni za spam. Przyznają jednak, że może być to całkiem nierealistyczne życzenie biorąc pod uwagę ilość raportów, jakie Google musi sprawdzić dziennie. Nie powstrzymuje to oczywiście wielu politycznych blogów od przedstawiania całej sprawy jako wyniku możliwej cenzury.