"Blogersi" - zwiastun filmu już dostępny

"Blogersi" to film dokumentalny o polskich blogerach i ich roli we współczesnym społeczeństwie. Występują w nim mniej lub bardziej znani blogerzy, przedstawiciele mediów, internauci i politycy. Film ma trafić do emisji w tym roku.

"Blogersi" - zwiastun filmu już dostępny
Projekt Blogersi ma odpowiedzieć na pytanie, czy blogerzy to dzisiaj "V władza" w Polsce? - mówi Jarek Rybus, pomysłodawca i producent filmu. Szukamy odpowiedzi na pytania, czy spotkania blogerów z najwyższymi władzami w Polsce oznaczają, że rośnie nam nowa siła opiniotwórcza, tym razem w cyberprzestrzeni?

Film ma też odpowiedzieć na ile blogowanie jest modą, a na ile rzeczywistą siłą przekazu, która powinna być doceniana nie tylko przez marketerów, ale i polityków? Film ma sprowokować do dyskusji i pokazać polską blogosferę z różnych punktów widzenia, również tych kontrowersyjnych.

W zwiastunie pojawiają się Artur Kurasiński, Kominek, red. Jacek Żakowski, Maciej Budzich, Paweł Wimmer i Przemek Pająk. W ostatecznej wersji filmu zobaczymy więcej osób z różnych dziedzin życia, a w tym więcej blogerów i blogerek.

Reżyserem filmu jest Jarek Rybus. Producent filmu to Unipublica, a współproducent Glockfilm. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Michał Glock, laureat festiwalu Nurt oraz Konrad Chmielnicki, a za montaż Damian Kuligowski. Pełna wersja filmu ma trafić do emisji w tym roku - prawdopodobnie na jesieni.

Zwiastun filmu poniżej