Blisko 32 miliony użytkowników przeglądarki Opera Mini

Firma Opera Software opublikowała nowy raport, z którego wynika, że z mobilnej przeglądarki Opera Mini korzysta już blisko 32 miliony użytkowników.

Opera Mini to najpopularniejsza przeglądarka na telefony komórkowe. W poprzednim tygodniu ukazała się pierwsza wersja beta wydania Opera Mini 5. Wśród najważniejszych zmian przez nią oferowanych należy wymienić odmieniony interfejs, przeglądanie witryn w kartach, optymalizację działania na komórkach z dotykowym ekranem, implementację menadżera haseł, a także wprowadzenie mechanizmu umożliwiającego szybkie przejście na ulubioną stronę internetową.

Z najnowszego raportu opublikowanego przez Opera Software wynika, że w sierpniu z przeglądarki korzystało już ponad 31,9 miliona użytkowników (9,9-procentowy wzrost w porównaniu z lipcem, 147-procentowy wzrost w porównaniu z sierpniem 2008 roku).

Pozostałe (wybrane) informacje:

- w sierpniu użytkownicy Opery Mini wygenerowali blisko 209 milionów MB danych (11,7-procentowy wzrost w porównaniu z lipcem, 222-procentowy wzrost w porównaniu z sierpniem 2008 roku)

- 10 krajów z największą liczbą użytkowników (w kolejności): Rosja, Indonezja, Indie, Chiny, Ukraina, Południowa Afryka, Stany Zjednoczone, Nigeria, Wieka Brytania i Polska

- 10 europejskich krajów z największą liczbą użytkowników (w kolejności, bez uwzględnieniu globalnej dziesiątki): Niemcy, Francja, Czechy, Włochy, Hiszpania, Turcja, Holandia, Słowacja, Litwa i Rumunia.

Pełna treść raportu: Opera