Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Blip i wideo w e-kampanii wyborczej

Konta w serwisach mikroblogowych, mini-debaty prowadzone w modelu "140/160 znaków", a także własne kanały telewizyjne. Kilku kandydatów do Parlamentu Europejskiego zauważyło internet i jego interaktywne możliwości.

Blip i wideo w e-kampanii wyborczej
E-kampania do Parlamentu Europejskiego zaczęła nabierać ciekawszych barw. Niektórzy (wciąż nieliczni) kandydaci wykorzystują do zdobywania głosów wyborczych już nie tylko witryny www, czy blogi, ale także aktywne konta w serwisach mikroblogowych oraz własne kanały wideo.

Wywiad w 160 znakach

Zaczęło się od blipowania sztabu wyborczego SLD. Potem konto na Twitterze, założył Michał Kamiński, kandydujący do Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS. Następnie przyszła kolej na Janusza Lewandowskiego (PO) na Blipie, a także Bogusława Sonika (PO) na Blipie oraz Flakerze.

Blip i wideo w e-kampanii wyborczej
Należy podkreślić, że mikroblogowe kanały wykorzystywane są teraz przez polityków nie tylko w celu informowania, ale również do interakcji, rozmowy i budowania relacji.

Wczoraj za pośrednictwem Blipa odbył się pierwszy w Polsce oficjalny wywiad z politykiem za pośrednictwem platformy mikroblogowej.

"Bliperview" z Januszem Lewandowskim, czyli rozmowę w modelu pytanie-odpowiedż w 160 znakach zainicjował i przeprowadził Jacek Gadzinowski, autor blogahttp://www.gadzinowski.pl .

Zadbano o "linearny", standardowy kształt wywiadu, pytania (w sumie ponad 20) zadawał tylko Jacek Gadzinowski, a odpowiedzi udzielał kandydat do Parlamentu Europejskiego. Internauci obserwujący wywiad poproszeni zostali o zadawanie swoich pytań później, kierując je bezpośrednio do Janusza Lewandowskiego już po zakończeniu oficjalnej części rozmowy.

Jestem zadowolony z efektów przeprowadzenia pierwszego w Polsce wywiadu z politykiem za pośrednictwem platformy mikroblogowej. 160 znaków, którymi dysponują użytkownicy Blipa stanowiło spore wyzwanie, zarówno dla mojego rozmówcy (polityka uwielbia wszak wodolejstwo) zmuszonego do konkretów, jak i dla mnie narzucając wymóg zadawania wyrazistych i dobrze sformułowanych pytań - powiedział w rozmowie z Internet Standard Jacek Gadzinowski. Jestem przekonany, że to dopiero początek fali mini-wywiadów przeprowadzanych za pośrednictwem mikroblogów, nie tylko w obszarze polityki i trwającej kampanii wyborczej, ale generalnie w świecie rozrywki, kultury oraz biznesu. Sam planuję w najbliższym czasie zainicjowanie tego typu rozmów ze znanymi użytkownikami Blipa lub Flakera.

Blip i wideo w e-kampanii wyborczej

Szczególnie pozytywnie odebrałem zarówno otwartość mojego rozmówcy, który przecież dopiero od niedawna posługuje się Blipem i umiejętnie go wykorzystał do udzielania rzeczowych i konkretnych odpowiedzi, jak i sam oddźwięk "bliperview" w internecie. Po samym wywiadzie pojawiło się wiele pytań, które zainteresowani kierowali już bezpośrednio do Janusza Lewandowskiego, narodził się też pomysł przeprowadzenia blip-debaty pomiędzy przedstawicielami kilku stron politycznych, która być może odbędzie się już w przyszłym tygodniu - mówi inicjator pierwszego oficjalnego mikrowywiadu z politykiem w polskiej sieci.

Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New replica rolex watches are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.