Blekko - wyszukiwarka, która ukróci spam

Twórcy nowej wyszukiwarki internetowej Blekko twierdzą, że znaleźli sposób na dotarcie tylko do wartościowych treści. Ich silnik potrafi ponoć odfiltrować cały sieciowy spam oraz wszystkie niechciane kategorie stron.

Blekko oferuje wyszukiwanie po tzw. slashtags. Jego twórcy twierdzą, że pozwoli to wyeliminować z wyszukiwania niechciane strony, w tym oczywiście te niebezpieczne i generujące spam.

Slashtags pozwalają użytkownikom wyszukiwarki oznaczyć wartościowe strony. Im więcej oznaczeń, w tym do naszych znajomych bądź ekspertów, tym większa szansa, że dana witryna pojawi się w czołówce wyników wyszukiwania.

Udział użytkowników w tworzeniu wyników wyszukiwania to nie jedyne z głównych założeń Blekko. Wyszukiwarka ma być otwarta. Każdy będzie mógł otrzymać dostęp do jej statystyk oraz do narzędzi silnika, na którym powstała.

Blekko jest już w końcowych fazach testów (open beta), więc każdy może wypróbować jak działa. Twórcy przygotowali także krótki filmik prezentujący funkcję tagów oraz inne możliwości wyszukiwarki.