BitTorrentowy serwis walczy z MPAA

Reprezentujące amerykański przemysł filmowy stowarzyszenie MPAA napotkało na pierwszą poważną przeszkodę w swojej krucjacie przeciwko serwisom internetowym, oferującym odnośniki .torrent do nielegalnych kopii filmów. Ową przeszkodą jest serwis LokiTorrent.com, który nie zamierza spełnić żądań MPAA i chce walczyć w sądzie o przetrwanie.

BitTorrentowy serwis walczy z MPAA

List z żądaniami MPAA.

MPAA domaga się od przedstawicieli serwisu m.in. natychmiastowego zaprzestania udostępniania odnośników .torrent oraz przekazania wszystkich materiałów zawierających informacje o działalności serwisu. Podobne żądania skierowano w ostatnich tygodniach do operatorów wszystkich najpopularniejszych serwisów 'bittorrentowych' - większość z nich spełniła żądania MPAA i zawiesiła działalność (m.in. SuprNova czy Torrentbits).

http://LokiTorrent.com nie chce jednak poddać się tak łatwo - operatorzy serwisu ogłosili, że zamierzają zmierzyć się z MPAA w sądzie i rozpoczęli zbieranie datków, które pokryć mają koszty obsługi prawnej. Wedle ich oceny, niezbędne jest do tego co najmniej 30 tys. USD - jak do tej pory udało im się już zebrać blisko połowę tej kwoty (13,9 tys. USD).

Obok prezentujemy opublikowaną przezhttp://LokiTorrent.com kopię listu z żądaniami, przesłanego przez MPAA.