Bing z wynikami z Wolfram Alpha

Microsoft dołączy do swojej wyszukiwarki wyniki pochodzące z wyszukiwarki Wolfram Alpha. Za pośrednictwem Binga użytkownicy uzyskają więc dostęp do skomplikowanych naukowych i statystycznych informacji, w których specjalizuje się Wolfram, jak też możliwość dokonywania różnych obliczeń.

Wolfram Alpha od innych wyszukiwarek różni się tym, że w odpowiedzi na zapytanie nie podaje listy stron, ale udostępnia konkretne dane. Możliwość dotarcia do nich będą mieć teraz użytkownicy Binga. Wyszukiwarka Microsoftu będzie dostarczać złożone informacje głównie o charakterze naukowym, statystycznym, a także umożliwi przeprowadzanie różnych obliczeń. Przykładowo wpisanie zapytania związanego z BMI (współczynnik masy ciała) umożliwi obliczenie współczynnika dla podanych wartości.

Wolfram Alphę za pośrednictwem Binga będzie też można zapytać o takie informacje, jak chociażby zawartość witamin w różnych owocach. Natomiast wyszukiwanie terminów związanych z żywnością spowoduje uwzględnianie w wynikach wyszukiwania danych żywieniowych dla poszczególnych produktów. Więcej przykładów można znaleźć na blogu Binga.

Od czasu powstania Binga, jest on regularnie wzbogacany o nowe funkcje. Oprócz dołączenia wyników z Wolfram Alpha, Microsoft udostępnił też możliwość wyszukiwania w Bingu informacji pochodzących z serwisu blogowego Twitter oraz serwisu społecznościowego Facebook.

Według danych serwisu Experian Hitwise w październiku 2009 r. udziały Binga na amerykańskim rynku wyszukiwania wyniosły 9,57 proc. i od września br. wzrosły o 0,61 punktu procentowego. Google, numer "1" na rynku, może się pochwalić udziałem w wysokości 70,6 proc., drugi Yahoo - 16,14 proc.

Zajęcie trzeciego miejsca to dla nowej wyszukiwarki niewątpliwy sukces. Pamiętać jednak należy, że na rynku zastąpiła ona Microsoft Live Search. W maju br. jej udziały w amerykańskim rynku wyszukiwania według danych Nielsen Online wyniosły 9,9 proc. Oznacza to, że pozycja Microsoftu na rynku wyszukiwania nie zmieniła się zbytnio przez te pół roku, i to pomimo intensywnej kampanii marketingowej.

O rozszerzeniach funkcjonalności Binga można przeczytać na specjalnej stronie uruchomionej przez Microsoft.