Bing wyprzedził Yahoo!

Wyszukiwarka Bing po raz pierwszy wyprzedziła rywala z Yahoo! pod względem liczby użytkowników na świecie. Trudno jednak mówić o pogoni za Google, które jest niepodważalnym liderem. Dominacja Google jest jeszcze większa w Polsce. Inaczej jest w USA, ale i tu Google pozostaje niezagrożone.

Bing wyprzedził Yahoo! pod względem globalnej liczby użytkowników (źródło: gs.statcounter.com)

Polecamy:

Zobacz też:

Google nadal dominuje nad pozostałymi wyszukiwarkami (źródło: gs.statcounter.com)

Wg comiesięcznych statystyk StatCounter, w styczniu bieżącego roku Bing wyprzedził Yahoo!, a w lutym jeszcze zwiększył swoją przewagę. W styczniu 3,96 proc. użytkowników wyszukiwarek korzystało z Yahoo!. Bing miał w tym samym miesiącu 4,27 proc. udziałów w rynku. W lutym ta przewaga wzrosła - Yahoo! miało 3,93, a Bing 4,37 procent.

Wyszukiwarka Microsoftu po razi pierwszy wyprzedziła Yahoo! w ujęciu globalnym i w krótkim okresie czasu nadal wykazuje tendencję wzrostową. Jednak niepodważalnym liderem jest Google, z którego korzystało w styczniu 90,11 procent, a w lutym 89,94 procent użytkowników wyszukiwarek.

Inaczej sytuacja wygląda w USA, gdzie Bing i Yahoo! są nieco popularniejsze. W lutym Yahoo! miało tu 9,74 procent, a Bing 9,03 procent udziałów w rynku. Z Google korzystało natomiast 79,63 procent amerykańskich użytkowników wyszukiwarek.

Natomiast w Polsce, wg danych StatCounter, przewaga Google jest dużo większa. Najpopularniejszej wyszukiwarki używa w naszym kraju 97,87 procent użytkowników. Z Binga korzysta 0,97 procent, z Onetu 0,60 procent, a z Yahoo! jedynie 0,27 procent.

Z pełnymi wynikami można się zapoznać na stronie StatCounter.