Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Bing wyprzedził Yahoo!

Wyszukiwarka Bing po raz pierwszy wyprzedziła rywala z Yahoo! pod względem liczby użytkowników na świecie. Trudno jednak mówić o pogoni za Google, które jest niepodważalnym liderem. Dominacja Google jest jeszcze większa w Polsce. Inaczej jest w USA, ale i tu Google pozostaje niezagrożone.

Bing wyprzedził Yahoo! pod względem globalnej liczby użytkowników (źródło: gs.statcounter.com)

Polecamy:

Zobacz też:

Google nadal dominuje nad pozostałymi wyszukiwarkami (źródło: gs.statcounter.com)

Wg comiesięcznych statystyk StatCounter, w styczniu bieżącego roku Bing wyprzedził Yahoo!, a w lutym jeszcze zwiększył swoją przewagę. W styczniu 3,96 proc. użytkowników wyszukiwarek korzystało z Yahoo!. Bing miał w tym samym miesiącu 4,27 proc. udziałów w rynku. W lutym ta przewaga wzrosła - Yahoo! miało 3,93, a Bing 4,37 procent.

Wyszukiwarka Microsoftu po razi pierwszy wyprzedziła Yahoo! w ujęciu globalnym i w krótkim okresie czasu nadal wykazuje tendencję wzrostową. Jednak niepodważalnym liderem jest Google, z którego korzystało w styczniu 90,11 procent, a w lutym 89,94 procent użytkowników wyszukiwarek.

Inaczej sytuacja wygląda w USA, gdzie Bing i Yahoo! są nieco popularniejsze. W lutym Yahoo! miało tu 9,74 procent, a Bing 9,03 procent udziałów w rynku. Z Google korzystało natomiast 79,63 procent amerykańskich użytkowników wyszukiwarek.

Natomiast w Polsce, wg danych StatCounter, przewaga Google jest dużo większa. Najpopularniejszej wyszukiwarki używa w naszym kraju 97,87 procent użytkowników. Z Binga korzysta 0,97 procent, z Onetu 0,60 procent, a z Yahoo! jedynie 0,27 procent.

Z pełnymi wynikami można się zapoznać na stronie StatCounter.