Bing ma trafniejsze wyniki niż Google

Niedawno zaprezentowany został raport, z którego wynika, że wyszukiwarki Bing i Yahoo dostarczają trafniejsze wyniki niż ich rywal Google. Ostatnia z wyszukiwarek ciągle dominuje na rynku, ale konkurent z Microsoftu stale zwiększa swoje udziały.

Wtorkowy raport firmy Experian Hitwise dotyczy amerykańskich internautów. Bing i Yahoo, które używa technologii wyszukiwania Binga w USA i Kanadzie, uzyskały w styczniu najwyższy poziom sukcesu. Ponad 81 proc. ich wyszukiwań zaowocowało wejściem na jedną z wyszukanych stron. W przypadku Google tylko 65 proc. wyszukiwań zakończyło się sukcesem.

W moich zawodowych i osobistych wyszukiwaniach, mam wrażenie, że widzę mniej trafnych rezultatów a więcej śmieci, nawet przy bardzo konkretnych zapytaniach - powiedział Dan Olds, analityk z The Gabriel Consulting Group.

Sukces wyszukiwania ma duże znaczenie zarówno dla reklamodawców, jak i użytkowników. To samo badanie wskazało również na znaczny wzrost bardziej skomplikowanych wyszukiwań, składających się z wielu słów. Dla mnie, oznacza to, że użytkownicy szukają konkretniejszych wyników - dodaje Olds. Uważa on również, że na dłuższą metę zwycięży wyszukiwarka, która dostarcza trafniejsze wyniki.

67,95 proc. wszystkich styczniowych wyszukiwań w USA, było dokonanych za pomocą Google. Yahoo stanowił 14,62, a Bing 12,81 procent. Ilość wyszukiwań w Bingu wzrosła w stosunku do minionego miesiąca o 21 procent. Google w tym samym czasie straciło 2, a Yahoo 4 procent.

Jeśli mało trafne wyszukiwania są trendem, a nie pojedynczym wynikiem, to wskazują na potrzebę poprawy sukcesu wyszukiwań Google - powiedział Olds. Na jakiś czas, daje to też Microsoftowi świetny punkt widzenia, którego mogą używać do przekonywania reklamodawców.

Niedawno pisaliśmy o Google, które oskarżyło Microsoft o to, że wyszukiwarka Bing kopiuje ich wyniki.