Bing ciągle wzrasta, mimo to pozycja Google jest niezagrożona

Wyszukiwarka firmy Microsoft z miesiąca na miesiąc zwiększa swój udział w rynku, wynika z badań przeprowadzonych przez firmę comScore. W porównaniu z poprzednim miesiącem wpływy Binga wzrosły o 0,3 punktu procentowego. Bing znajduje się na trzecim miejscu w zestawieniu. Dane mówią o liczbie zapytań dla danej wyszukiwarki wśród amerykańskich użytkowników Internetu.

Minęły prawie dwa lata od kiedy Microsoft zaprezentował swoją wyszukiwarkę Bing. Z każdym miesiącem popularność Binga jest coraz większa. Wyszukiwarka Microsoftu jednak w dalszym ciągu przegrywa walkę z Google a także z Yahoo!.

Ostatnie badania przeprowadzone przez firmę comScore, pokazują że w marcu Bing posiadał 13,9 proc. udziału w rynku. Dla porównania, miesiąc wcześniej było to 13,6 proc.

Nieznacznie spadły notowania drugiego w rankingu Yahoo!, który teraz ma 15,7 proc. rynku. Jest to spadek o 0,4 punktu procentowego.

Niezagrożony pozostaje Google, który ma 65,7 proc udziału w rynku.

W nadchodzących kwartale analitycy spodziewają się dalszego spadku Yahoo! oraz jeszcze większego umocnienia na rynku wyszukiwarki Google. Z badaniami można się zapoznać na stronie comScore.