Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Bill Gates w sądzie

Założyciel Microsoftu wystąpi dziś w charakterze świadka w sprawie jaka toczy się przeciwko jego firmie z powództwa 9 stanów.

Wezwany na świadka przez Micorsoft Gates będzie przekonywał sędzinę Kollar-Kotelly, że proponowane przez przedstawicieli skarżących firmę stanów poprawki są szkodliwe dla konsumentów i całej branży komputerowej.

Firma powołując na świadka swojego szefa zmieniła taktykę: w pierwszej części sprawy, kiedy to Microsoft odpowiadał na zarzuty 18 stanów, Gates wystąpił jedynie w nagranym na wideo przez prawników wywiadzie. Zdaniem obserwatorów, poprzednia taktyka nie przyniosła jednak Microsoftowi korzyści. Bill Gates wystąpi jako siódmy świadek ze strony Microsoftu.

Przedstawiciele 9 stanów dążą do nałożenia na Microsoft sankcji, które zakończą monopol Windows na rynku systemów operacyjnych. Służyć temu ma m.in. wydzielenie z systemu dodatkowych aplikacji, jak przeglądarka internetowa czy odtwarzacz Media Player.