Bilet na Intercity do kupienia w internecie

18 października ruszył kompleksowy system rezerwacji i sprzedaży biletów kolejowych PKP InterCity w internecie - ponad pół roku później, niż zapowiadał nowy prezes spółki PKP Intercity, Jacek Prześluga. Transakcje obsługuje spółka eCard.

O planach uruchomienia sprzedaży biletów na pociagi z rezerwacja miejsc informowaliśmy jeszcze w lutym. Po siedmiu miesiącach zapowiedzi spółki PKP Intercity weszły w życie.

- Na zlecenie PKP InterCity wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy mogą teraz w wygodny i bezpieczny sposób dokonać płatności on-line w internecie za zakup biletu kolejowego.- mówi Konrad Korobowicz, prezes spółki eCard S.A.

Dzięki rozwiązaniu eCard S.A., każdy klient po zalogowaniu się na stronie internetowej PKP InterCity www.intercity.pl, może dokonać szybkiego zakupu biletu. Po wydrukowaniu dokument ten jest dowodem, który upoważnia do przejazdu danym pociągiem. Wprowadzony system umożliwia w wygodny sposób zakup biletu bez konieczności wychodzenia z domu.

Przypomnijmy, że od 29 lipca br. we wszystkich pociągach PKP Intercity za bilet można zapłacić kartą płatniczą. Załogi pokładowe pociągów EuroCity, InterCity, Express oraz Tanich Linii Kolejowych wyposażone są bowiem w przenośne terminale POS umożliwiające płatność kartą. Za wypisanie biletu w pociągu konduktor pobiera opłatę w wysokości do 6 zł.

W dalszych planach spółki jest możliwość korzystania z internetu w pociągach Intercity.