Bezprzewodowy Internet w McDonald's

British Telecom Group poinformowała, że już wkrótce w wyniku współpracy z McDonald’s w Wielkiej Brytanii w restauracjach pojawią się punkty bezprzewodowego dostępu do Internetu Wi-Fi. Szczegóły jeszcze nie są znane.

Informację podała agencja Reuters. W tej chwili na wyspach brytyjskich działa już kilka tysięcy miejsc, gdzie ulokowane są hot spoty. Powstały głównie w restauracjach, hotelach i lotniskach oraz oczywiście brytyjskich pubach (szacuje się, że tam umieszczonych zostało ok. 3 tys. punktów dostępu do Internetu).

Mapa hot spotów powiększyć ma się teraz o restauracje McDonald’s. Nieznane są jednak jeszcze szczegóły tej operacji. BT Group nie chciała podać dokładnej listy tych miejsc, w których pojawią się hot spoty. Nie wiadomo również, jaka będzie forma płatności za dostęp do Internetu. W Stanach Zjednoczonych istnieją dwie możliwości opłaty za korzystanie z Wi-Fi. Klienci osobno płacą za godziny użytkowania albo usługa zostaje doliczona do wysokości wszystkich posiłków.

BT Group zapowiedziało, że do lata 2004 roku w Wielkiej Brytanii liczba hot spotów udostępnianych przez firmę wyniesie 4 tys.