Bezprzewodowe płatności

Philips Eletronics poinformował, że wraz z koncernem rozrywkowym Universal Music France oraz firmą Visa przygotował nowy system płatności. Będzie on umożliwiał uiszczenie opłaty za dostęp do treści z różnych urządzeń: komputerów PC, telefonów komórkowych, konsol do gier oraz urządzeń przenośnych.

Informację podał serwis Forbes.com. Firma Philips zaznacza, że „bezprzewodowy” system płatności za dostęp do treści będzie rewolucją dla serwisów, które oferują ciekawe informacje czy usługi. Demonstracja działania systemu obyła się podczas targów Consumer Electronics Show.

W maju br. firmy wydały komunikat o podjęciu współpracy. Dokonywanie „bezprzewodowych” płatności możliwe ma być za pośrednictwem specjalnego chipa oraz technologii wykorzystującej komunikację radiową (NFC). W ten sposób będzie można wymieniać dane pomiędzy różnymi urządzeniami: począwszy od telefonów komórkowych, PDA, a skończywszy na laptopach oraz komputerach stacjonarnych. Transakcji będzie można dokonywać w każdym miejscu i o każdej porze.

Zdaniem Philipsa system najczęściej będzie wykorzystywany do sprzedawania treści typu: muzyka i gry.