Bezpośredni Volkswagen Bank

Volkswagen Bank uruchamia w Polsce oddział bankowości bezpośredniej Volkswagen Bank Direct.

Bank zacznie działać od 2 kwietnia br. Będzie obsługiwać klientów przez telefon i Internet. Nie będzie miał żadnych oddziałów, co ma zmniejszyć koszty działaia na tyle, że bank będzie mógł zaproponować bardzo wysokie oprocentowanie lokat. Oferta skierowana jest przede wszystkim do zamożnych klientów indywidualnych, dla których będzie to jedno z wielu kont, założone głównie z myślą o prowadzenia lokat i dokonywaniu przelewów. Na razie Volkswagen Bank Direct nie wydaje żadnych kart płatniczych.

„Przewidujemy, że połowa klientów banku będzie korzystała z naszych usług przez Internet” - powiedział Ireneusz Wojciechowski, zastępca dyrektora departamentu obsługi bezpośredniej. W ciągu najbliższych 5 lat bank zamierza pozyskać 50-70 tys. klientów.

Oprogramowanie dla platformy internetowej dostarczyła firma Comp Rzeszów. Zabezpieczenie transakcji będzie trzystopniowe: klient będzie musiał podać swój numer identyfikacyjny, następnie wprowadzić hasło a na końcu skorzystać z tokena.

Stworzenie oddziału bankowości bezpośredniej jest częścią strategii firmy-matki, która w Niemczech takie usługi świadczy już od 10 lat. Polski oddział będzie (po niemieckim) pierwszym tego typu przedsięwzięciem Volkswagena w Europie.