Bezpłatny poradnik "eCommerce jest dla wszystkich" od IAB

IAB Polska opracowało krótki podręcznik prowadzenia sklepu w internecie, skierowany głównie do nowicjuszy, choć z zawartych informacji korzystać mogą także rozwinięte sklepy. W dniach 7 i 8 listopada odbędzie się konferencja IAB Akademia eCommerce.

Autorzy poradnika zwracają uwagę, że prowadzenie sklepu internetowego zmusza właściciela do łączenia kompetencji z rozmaitych dziedzin. Równie istotne co polityka cenowa i umiejętność tworzenia promocji są zdolności do projektowania stron i wiedza na temat stanu prawnego. Sytuacji nowego gracza nie poprawia silna konkurencja na rynku - niemal wszystkie branże są już obecne w internecie.

Przy tworzeniu poradnika współpracowało wielu ekspertów z rozmaitych branż, między innymi Ula Lachowicz z systemu płatności elektronicznej PayLane, czy Michał Kraus z Empathy Internet Software.

Poradnik jest elementem szerszych działań mających promować internet jako kanał dystrybucji wśród przedstawicieli tradycyjnego handlu oraz branżę e-commerce jako całość. Równolegle do wydania publikacji zorganizowana zostanie konferencja "IAB Akademia eCommerce", podczas której treści zawarte w poradniku zostaną wzbogacone o case studies i prezentację konkretnych narzędzi.

Poradnik można pobrać ze strony konferencji IAB, gdzie można także się zapisać na konferencję.