Bezpłatna e-wypożyczalnia wideo od SPI

Kwestią kilku miesięcy pozostaje uruchomienie przez firmę SPI internetowej wypożyczalni wideo. W ramach usługi wideo na życzenie użytkownicy otrzymają dostęp do katalogu filmów, za obejrzenie których nie będą musieli płacić - jedyną "niedogodnością" będzie konieczność obejrzenia poprzedzających film reklam.

Jak informuje serwis Press.pl, początkowy katalog e-wypożyczalni ma składać się z ponad 100 pozycji. Decyzja o uruchomieniu bezpłatnej usługi to wg Piotra Reischa, prezesa SPI International Polska, "ucieczka do przodu" - firma liczy, że przyciągnie zainteresowanie internautów pobierających filmy z sieci P2P. Dzięki wypożyczalni SPI będzie można zaopatrzyć się w film legalnie.

SPI International w ramach dostarczania użytkownikom wideo na żądanie podjęła współpracę z polskimi operatorami, m.in. siecią kablową Multimedia Polska.

Usługa będzie dostępna na terenie kilkunastu krajów. Na razie nie wiemy, jakie gatunki filmowe znajdą się w ofercie usługi; nie znamy też tytułów konkretnych obrazów ani wymagań systemowych.

W działającej od początku 2009 r. internetowej wypożyczalni TVScreen.pl oglądanie filmów wiąże się z opłatami, ponadto użytkownik musi dysponować systemem Windows XP/Vista, przeglądarką Internet Explorer z wtyczką Flash Player i odtwarzaczem Windows Media Player.

Źródło: Press.pl