Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Bezpłatna e-wypożyczalnia wideo od SPI

Kwestią kilku miesięcy pozostaje uruchomienie przez firmę SPI internetowej wypożyczalni wideo. W ramach usługi wideo na życzenie użytkownicy otrzymają dostęp do katalogu filmów, za obejrzenie których nie będą musieli płacić - jedyną "niedogodnością" będzie konieczność obejrzenia poprzedzających film reklam.

Jak informuje serwis Press.pl, początkowy katalog e-wypożyczalni ma składać się z ponad 100 pozycji. Decyzja o uruchomieniu bezpłatnej usługi to wg Piotra Reischa, prezesa SPI International Polska, "ucieczka do przodu" - firma liczy, że przyciągnie zainteresowanie internautów pobierających filmy z sieci P2P. Dzięki wypożyczalni SPI będzie można zaopatrzyć się w film legalnie.

SPI International w ramach dostarczania użytkownikom wideo na żądanie podjęła współpracę z polskimi operatorami, m.in. siecią kablową Multimedia Polska.

Usługa będzie dostępna na terenie kilkunastu krajów. Na razie nie wiemy, jakie gatunki filmowe znajdą się w ofercie usługi; nie znamy też tytułów konkretnych obrazów ani wymagań systemowych.

W działającej od początku 2009 r. internetowej wypożyczalni TVScreen.pl oglądanie filmów wiąże się z opłatami, ponadto użytkownik musi dysponować systemem Windows XP/Vista, przeglądarką Internet Explorer z wtyczką Flash Player i odtwarzaczem Windows Media Player.

Źródło: Press.pl