Bezpieczeństwo dla MSP

Po raz drugi ruszył program „Bezpieczeństwo dla MŚP” organizowany przez firmy Veracomp, Adaptec, Computer Associates, Tandberg Data i Compendium. Uczestnicy serii seminariów dowiadują się jak zaprojektować system ochrony danych w małej i średniej firmie według standardów obowiązujących w krajach Unii Europejskiej.

Wykłady uzupełnią prezentacje omawianych zagadnień oraz indywidualne konsultacje. W programie uczestniczy ponad 200 polskich firm integracyjnych. Otrzymają one pomoc merytoryczną przy tworzeniu projektów wdrożeniowych zgodnych z priorytetami programów „ePolska – strategia rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce” oraz „eEurope+”. Przygotowano dla nich 8 bezpłatnych seminariów w największych miastach Polski. Cztery z nich: w Krakowie, Katowicach. Warszawie i w Łodzi już się odbyły. 24 września seminarium zorganizowane zostanie we Wrocławiu, 25 września w Poznaniu, 26 września 2002 w Gdańsku. Program zostanie zakończony 27 września w Szczecinie.

Zdaniem organizatorów seminariów, w porównaniu z krajami UE polskie firmy stosunkowo rzadko wykorzystują rozwiązania do ochrony danych. Problem ten dotyczy zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw, które nie dysponują odpowiednią wiedzą i nie umieją poprawnie administrować oraz zabezpieczać swoich sieci komputerowych.

W tegorocznej edycji programu położono nacisk na problematykę dostosowywania infrastruktury informatycznej małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie bezpiecznego przechowywania i udostępniania danych do wymagań Unii Europejskiej.