Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Bertelsmann sfinansuje badania Napstera

Niemiecka grupa medialna Bertelsmanna sfinansuje prace rozwojowe prowadzone wroga wytwórni fonograficznych numer jeden - witrynę muzyczną Napster.

Podstawowym celem sojuszu jest rozwój techniki transmisji danych, opracowany przez Napstera i wykorzystywany przez witrynę do dystrybucji muzyki. Co doprowadziło do oskarżenia firmy przez wytwórnie fonograficzne o naruszanie praw autorskich. Mimo to wiadomo, że technologia Napstera i dystrybucja muzyki przez Internet budzi ogromne zainteresowanie. Ugoda w sądzie jest prawie pewna (świadczy o tym decyzja Bertelsmanna).

Napster rozpoczął już tworzenie nowej witryny członkostwo, w której będzie obciążone opłatami. Być może pozwoli to ułożyć stosunki z przemysłem muzycznym. Ponieważ Bertelsmann sam jest właścicielem wielkiej wytwórni BMG, można uznać, że przemysł nagraniowy pogodził się z pewnymi faktami i dostrzegł wyzwanie jakie stawia przed nim Internet. BMG zaapelowało do konkurencyjnych wytwórni o wycofanie z sądu zarzutów pod adresem Napstera, wskazując na jego wolę porozumienia.

Odważne posunięcie BMG (i Bertelsmanna) może wskazywać na chęć zdystansowania konkurencji w branży muzycznej przez inwestycję w nowoczesne rozwiązania i nowe kanały dystrybucyjne.