Benchmark.pl w rękach Komputronika

Spółka Komputronik przejęła kontrolę nad portalem technologicznym benchmark.pl za 2 mln zł. Przejęcie kontroli nastąpiło poprzez spółkę zależną Benchmark Sp. z o.o., w której to Komputronik SA posiada 80% udziałów, podano w komunikacie.

Spółka podała, że zarząd Komputronika 29 sierpnia podpisał akt notarialny, powołujący do życia Benchmark sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, której podstawowym zadaniem jest prowadzenie domeny internetowej- benchmark.pl.

Pozostałe 20% udziałów należy do Wojciecha Kiełta, dotychczasowego właściciela serwisu. Kapitał zakładowy Benchmark sp. z o.o. wynosi 2,5 mln zł.

Prezes Komputronika Wojciech Buczkowski powiedział agencji ISB, że wcześniej rozmawiał z kilkoma spółkami e-commerce, które mogą uzupełnić działalność jego sklepu internetowego, a także z firmami, które prowadzą sprzedaż detaliczną w swoich sklepach.

Benchmark.pl w rękach Komputronika

Na początku lipca sklep internetowy Komputronik.pl zadebiutował na warszawskiej giełdzie, pozyskując dzięki emisji 56,7 mln zł.

Według czerwcowego badania Megapanel PBI/Gemius, sklep internetowy Komputronik.pl miał zasięg 2,03% oraz ponad 280 tys. liczby użytkowników. Natomiast serwis benchmark.pl w czerwcu zanotował zasięg 1,26% oraz niemal 174 tys. liczby użytkowników.

http://www.komputronik.pl

http://www.benchmark.pl

Źródło: ISB