Bardzo popularny Dropbox

Współtwórca usługi Drew Houston ogłosił, że Dropbox jest obecnie używany przez ponad 25 milionów osób. Użytkownicy zapisują w swoich chmurowych katalogach nawet 200 mln plików dziennie.

Views.fm - jedna z wielu zewnętrznych aplikacji, ułatwiających korzystanie z Dropboksa.

Polecamy:

Zobacz też:

Oznacza to, że co 5 minut w usłudze pojawia się ponad milion plików. "W Dropboksie zapisywanych jest więcej plików, niż publikowanych jest wiadomości na Twitterze" - mówił prezes Dropbox Inc., Drew Houston.

Dropbox to narzędzie do przechowywania i synchronizacji danych, powstałe w roku 2007. Serwis został stworzony przy wsparciu Y Combinator, łącznie uzyskując od inwestorów 7,2 mln dolarów (m.in. od funduszu Sequoia Capital). Obecnie, w Dropboksie zatrudnionych jest już 45 osób. Tylko w tym roku serwis ma przynieść aż 100 milionów dolarów przychodu (dane serwisu "Business Insider").

Główne źródło przychodów to płatne konta - 50 GB za 9,99 dol oraz 100 GB za 19,99 dol miesięcznie. Każdy internauta może założyć darmowe konto w usłudze z przestrzenią 2 GB, możliwą do zwiększenia dzięki polecaniu Dropboksa znajomym.

Jeszcze rok temu liczba użytkowników usługi Dropbox wynosiła 4 mln osób. Obecnie jest to 25 milionów - ponad sześć razy więcej.