Bankier.pl - udany I kwartał

Bankier.pl miał w I kwartale 2007 3,083 mln zł przychodu, o 127% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Zyski spółki wyniosły 475 tys. zł, o 242% więcej niż w I kwartale 2006, gdy było to 139 tys. zł.

Rentowność netto spółki wyniosła 15,4%

-Z wyników pierwszego kwartału jestem bardzo zadowolony. Dwukrotny wzrost przychodów to więcej niż zakładaliśmy, a dodatkowo ich rentowność jest zdecydowanie wyższa niż rok temu - mówi Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Bankier.pl S.A. -Jest to o tyle ważne, że mówimy o pierwszym kwartale, który w mediach najczęściej jest najsłabszym kwartałem w roku.

Po raz pierwszy wyniki spółki obejmują całą grupę kapitałową, w skład której poza Bankier.pl. S.A. wchodzą spółki: Internet Service S.A., prowadząca serwis mojeauto.pl oraz Pit.pl sp. z o.o., właściciel serwisów Pit.pl i Vat.pl.

Serwisy biznesowe Bankier.pl znajdowały się w lutym na trzecim miejscu w kategorii "Biznes, finanse, prawo" badania Megapanel PBI/Gemius z 1,35 mln użytkowników (real users) i 45 mln odsłon.

W 2006 r. spółka osiągnęła 9,075 miliona złotych przychodu i wypracowała 1,134 miliona złotych zysku, to wartości wyższe niż zakładane w prospekcie emisyjnym z czerwca ubiegłego roku.

Korekta

Spółka miała rentowność na poziomie 15,4%, a nie jak napisaliśmy wcześniej 10%. Przepraszamy.