Bankier.pl to ciekawy portal

O dalszych planach Elektrimu wobec portali rozmawiamy z Thomasem Kolają, dyrektorem Elektrim Online.

Czy Elektrim chce kupić portal Bankier.pl?

Nie! Zadzwonili do mnie z redakcji „Pulsu Biznesu” i zapytali, co sądzę o tym serwisie. Odpowiedziałem jedynie, że Bankier.pl jest bardzo ciekawym portalem. Nic ponadto. Owszem, planujemy prowadzić własny portal finansowy i serwis dla małych i średnich przedsiębiorstw, jednak nie zapadła jeszcze żadna decyzja co do konkretów. Kiedy zapadnie – od razu poinformujemy.

Jakie są założenia co do organizacji tego przedsięwzięcia? Zostanie założone własnymi siłami, czy kupicie istniejący serwis?

Żadna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Obie drogi są możliwe.

Już kupiliście od MCI Management hub Poland.com. Wydaje się, że transakcja była udana. Czy dalsza współpraca z tą firma byłaby łatwiejsza niż poszukiwanie nowego partnera?

Jesteśmy bardzo zadowoleni z kupna Poland.com. Jest to dobra firma, wiążemy z nią spore nadzieje. Wystarczy popatrzeć, jaką popularnością cieszy się ten serwis i to bez żadnej reklamy (inni wydali miliony na promocję swoich marek). MCI to dla nas naprawdę dobry partner i współpracę z nim uważam za udaną.

Elektrim podał, że swój portal finansowy uruchomi jesienią tego roku. Jesień się kończy, więc chyba już nie ma czasu na stworzenie go własnymi siłami. Nie ma za dużo czasu także na poszukiwanie nowych partnerów. Czyli kupicie Bankiera od MCI?

Pan dobrze analizuje sytuację. Nie mogę nic więcej powiedzieć.