Bankier.pl robi kolejne zakupy

Wortal finansowy Bankier.pl przejął ponad połowę udziałów w spółce Pit.pl sp. z o.o., rozwijającej dwa serwisy podatkowe: PIT.pl i VAT.pl. Transakcja opiewała na kwotę 714 tys. zł. Jak wskazuje Tomasz Jażdzyński, prezes Bankiera, to nie jedyne zakupy zaplanowane na najbliższe 12 miesięcy. Obecne jak i kolejne mają wzmóc konkurencyjność wortalu względem serwisów biznesowych w dużych portalach.

Bankier.pl przejął jak na razie 51% udziałów w spółce Pit.pl sp. z o. o. Pełny wykup zaplanowany jest na początek 2009 roku. W ramach transakcji obecni właściciele udziałów Pit.pl obejmą akcje w Bankier.pl na łączną kwotę 356 tys. zł.

Umowa inwestycyjna przewiduje, że przy wykupie dalszych udziałów za niecałe trzy lata akcjonariusze mogą liczyć na premię w stosunku do tej wyceny pod warunkiem realizacji ustalonego przez nas biznes planu - mówi Tomasz Jażdzyński, prezes zarządu Bankier.pl - A biznes plan zakłada przychody Pit.pl w 2007 roku na poziomie 800 tys. zł, a w następnym roku - 1,3 mln zł. Jak zaznacza Jażdzyński, sam Bankier w tym roku zanotuje przychody na poziomie 9 mln zł.

Zakup spółki prowadzącej dwa serwisy podatkowe - PIT.pl i VAT.pl - to startegiczne posunięcie Bankiera, który zamierza ostro konkurować z serwisami biznesowymi największym portali o pierwszeństwo w rankingach liczby użytkowników i odsłon. Pit.pl sp. z o. o. to lider na rynku informacji i usług podatkowych w internecie - dodaje Jażdżyński - Jest to też znaczący gracz w kategorii "biznes, finanse, prawo" w megapanelu, która szczególnie nas interesuje. Zyskamy w bardzo wielu obszarach.

Prezes Bankiera podkreśla, że coraz więcej Polaków samodzielnie rozwija swoje firmy i coraz więcej jest samodzielnie rozliczanych deklaracji PIT. Większość osób aktywnych zawodowo, szczególnie wsród specjalistów czy właścicieli mikrofirm to internauci. To oni będą głównymi klientami PIT.pl i VAT.pl - zapowiada Jażdzyński - W najbliższym czasie chcemy zagrozić pozycji sekcji biznesowych portali horyzontalnych i na trwale wejść do pierwszej trójki rankingu "biznes, finanse, prawo" megapanelu.

Przyszłość doradztwa, księgowości i dostarczania profesjonalnej informacji podatkowej online jest obiecująca - komentuje przejęcie Artur M. Brzeziński, wiceprezes zarządu PIT.pl sp. z o.o - Można wspomnieć choćby o potencjale drzemiącym w zmianach, jakie przyniesie nam wdrożenie e-deklaracji w Polsce.

W przyszłym roku Bankier zamierza kontynuować strategię przejęć. Do tej pory spółka zakupiła 3 podmioty (PRNews.pl, Mojeauto.pl oraz Pit.pl). Liczymy, że przyszły rok również będzie ciekawy pod tym wzgledem - taki był główny cel emisji publicznej i będziemy go realizować - mówi prezes Bankiera.

Przejęta spółka Pit.pl będzie co najmniej przez najbliższe dwa lata funkcjonować jako osobny podmiot. Bankier.pl zyska dostęp do informacji i usług podatkowych oraz nowej grupy odbiorców, z kolei Pit.pl ma pozyskać know-how wortalu w zakresie sprzedaży reklamy, produktów finansowych i zdobyć lepszą pozycję na rynku.