Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Bankier.pl robi kolejne zakupy

Wortal finansowy Bankier.pl przejął ponad połowę udziałów w spółce Pit.pl sp. z o.o., rozwijającej dwa serwisy podatkowe: PIT.pl i VAT.pl. Transakcja opiewała na kwotę 714 tys. zł. Jak wskazuje Tomasz Jażdzyński, prezes Bankiera, to nie jedyne zakupy zaplanowane na najbliższe 12 miesięcy. Obecne jak i kolejne mają wzmóc konkurencyjność wortalu względem serwisów biznesowych w dużych portalach.

Bankier.pl przejął jak na razie 51% udziałów w spółce Pit.pl sp. z o. o. Pełny wykup zaplanowany jest na początek 2009 roku. W ramach transakcji obecni właściciele udziałów Pit.pl obejmą akcje w Bankier.pl na łączną kwotę 356 tys. zł.

Umowa inwestycyjna przewiduje, że przy wykupie dalszych udziałów za niecałe trzy lata akcjonariusze mogą liczyć na premię w stosunku do tej wyceny pod warunkiem realizacji ustalonego przez nas biznes planu - mówi Tomasz Jażdzyński, prezes zarządu Bankier.pl - A biznes plan zakłada przychody Pit.pl w 2007 roku na poziomie 800 tys. zł, a w następnym roku - 1,3 mln zł. Jak zaznacza Jażdzyński, sam Bankier w tym roku zanotuje przychody na poziomie 9 mln zł.

Zakup spółki prowadzącej dwa serwisy podatkowe - PIT.pl i VAT.pl - to startegiczne posunięcie Bankiera, który zamierza ostro konkurować z serwisami biznesowymi największym portali o pierwszeństwo w rankingach liczby użytkowników i odsłon. Pit.pl sp. z o. o. to lider na rynku informacji i usług podatkowych w internecie - dodaje Jażdżyński - Jest to też znaczący gracz w kategorii "biznes, finanse, prawo" w megapanelu, która szczególnie nas interesuje. Zyskamy w bardzo wielu obszarach.

Prezes Bankiera podkreśla, że coraz więcej Polaków samodzielnie rozwija swoje firmy i coraz więcej jest samodzielnie rozliczanych deklaracji PIT. Większość osób aktywnych zawodowo, szczególnie wsród specjalistów czy właścicieli mikrofirm to internauci. To oni będą głównymi klientami PIT.pl i VAT.pl - zapowiada Jażdzyński - W najbliższym czasie chcemy zagrozić pozycji sekcji biznesowych portali horyzontalnych i na trwale wejść do pierwszej trójki rankingu "biznes, finanse, prawo" megapanelu.

Przyszłość doradztwa, księgowości i dostarczania profesjonalnej informacji podatkowej online jest obiecująca - komentuje przejęcie Artur M. Brzeziński, wiceprezes zarządu PIT.pl sp. z o.o - Można wspomnieć choćby o potencjale drzemiącym w zmianach, jakie przyniesie nam wdrożenie e-deklaracji w Polsce.

W przyszłym roku Bankier zamierza kontynuować strategię przejęć. Do tej pory spółka zakupiła 3 podmioty (PRNews.pl, Mojeauto.pl oraz Pit.pl). Liczymy, że przyszły rok również będzie ciekawy pod tym wzgledem - taki był główny cel emisji publicznej i będziemy go realizować - mówi prezes Bankiera.

Przejęta spółka Pit.pl będzie co najmniej przez najbliższe dwa lata funkcjonować jako osobny podmiot. Bankier.pl zyska dostęp do informacji i usług podatkowych oraz nowej grupy odbiorców, z kolei Pit.pl ma pozyskać know-how wortalu w zakresie sprzedaży reklamy, produktów finansowych i zdobyć lepszą pozycję na rynku.