Bankier.pl: dobre wyniki i zmiany w zarządzie

Rezygnację z pełnionej funkcji Członka Zarządu Bankier.pl złożyła Gracjana Dykier, która w maju br. roku odejdzie ze spółki. Spółka ogłosiła również wyniki kwartalne i roczne wg których w 2008 r. osiągnieto przychody ze sprzedaży w wysokości 20,56 miliona złotych.

Po 9 latach pracy w kierowniczych kadrach spółki Bankier.pl Gracjana Dykier złożyła rezygnację z funkcji Członka Zarządu i w maju br. odejdzie z firmy. Nieznane są przyczyny rezygnacji.

W związku z zaistniałą sytuacją Bankier.pl planuje przekazanie obszaru finansowo-księgowego Spółki do obsługi wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej.

To kolejna w ostatnim czasie zmiana w Zarządzie Bankier.pl. W styczniu rezygnację złożył Maciej Klepacki, który swą decyzję tłumaczył nowymi planami własnego rozwoju zawodowego.

Tymczasem Bankier.pl S.A ogłosił wyniki za IV kwartał 2008 i dokonał podsumowania roku. Spółka, do której należą portale Bankier.pl, Twoja-Firma.pl, PRNews.pl, Mojeauto.pl, posiadająca także większościowe udziały w Spółce PIT.pl sp. z o.o. (portale PIT.pl i VAT.pl) osiągnęła łącznie w 2008 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 20,56 miliona złotych, realizując 3,16 miliona złotych zysku netto. W porównaniu z wynikami wypracowanymi w 2007 roku, wyniki finansowe za cały 2008 rok zanotowały dynamikę: 133% - przychody ze sprzedaży oraz 126% - zysk netto. Rentowność operacyjna Spółki w 2008 roku wyniosła 16,60% , a rentowność netto Bankier.pl S.A. osiągnęła poziom 15,38%. - podano w komunikacie.

Prezes zarządu Bankier.pl S.A. Joanna Kuzdak wyraziła zadowolenie z faktu, iż mimo spowolnienia gospodarczego udało się zrealizować praktycznie wszystkie prognozy postawione w prognozie wyników finansowych na 2008 r.

Liczba użytkowników serwisów finansowo-biznesowych Grupy Bankier.pl w grudniu 2008 wyniosła 1,35 miliona, a łączna liczba odsłon przez nich wygenerowanych 30,5 miliona.

Źródło: http://media.bankier.pl