Bankier.pl chce z giełdy do 10 mln zł

Portal finansowy Bankier.pl złożył prospekt emisyjny do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Spółka ma nadzieję, że uda się przeprowadzić emisję w pierwszej połowie czerwca br.

Bankier.pl planuje pozyskać z emisji akcji do 10 mln zł. Jeśli popyt na akcje spółki znacznie przekroczy podaż walorów i jeśli cena udziałów będzie odpowiednia, akcjonariusze Bankiera rozważą możliwość sprzedaży swoich akcji.

Akcjonariuszami Bankiera.pl są fundusze venture capital, działające w sektorze nowoczesnych technologii: bmp AG, posiadający blisko 52% akcji, MCI Management, który posiada 38% udziałów oraz od marca br. Dom Maklerski IDMSA.PL, który kupił od bmp AG prawie 10% akcji spółki po cenie 4,23 zł za akcję.

Spółka planuje dywersyfikację kanałów dystrybucji, zarówno w zakresie treści informacyjnych, jak i produktów finansowych. Chce rozwijać nowe serwisy informacyjne i usługowe, m.in. poprzez akwizycje specjalistycznych, niszowych portali wertykalnych.

W kwietniu br. Bankier.pl zawarł sojusz stategiczny z Open Finance. - Partnerstwo strategiczne z Open Finance umożliwi nam wykorzystanie możliwości sprzedaży stacjonarnej, bez ponoszenia kosztów i ryzyka rozwoju własnej sieci punktów obsługi klienta - powiedział Tomasz Jażdżyński, prezes Bankier.pl.

Bankier.pl w 2005 roku zanotował 0,34 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 6,21 mln zł. W 2004 roku było to odpowiednio 0,20 i 3,29 mln zł.

***

Więcej (w tym wywiad z prezesem Bankier.pl) w wiadomości "Bankier.pl idzie na giełdę"