Bankier.pl a Axel Springer

Na NWZA spółki Bankier.pl na nowego członka Rady Nadzorczej powołano Floriana Felsa, prezesa zarządu Axel Springer Polska. Jego obecność w radzie ma na celu wzmocnienie pozycji portalu Bankier.pl na rynku mediów. Rzecznik spółki podkreśla, że doświadczenie w segmencie prasowym jest dla Bankiera bezcenne. Choć oficjalne wypowiedzi przedstawiciela Bankier.pl są na dużym poziomie ogólności, wiadomo, że Bankier nie chce być wyłącznie internetową marką.

Maciej Klepacki, rzecznik prasowy spółki Bankier.pl - Pozyskanie Floriana Felsa do grona członków Rady Nadzorczej Bankier.pl S.A. niesie ze sobą wartość merytoryczną. Prezes Axel Springer Polska dysponuje ogromnym doświadczeniem na rynku mediów, szczególnie w segmencie prasowym. Dla Portalu Bankier.pl taka wiedza jest czymś bezcennym.

Czy znaczy to, że Bakier planuje wejście w obszar innych mediów? Rzecznik Bankiera odpowiada - Nie jestem w stanie chwalić się czymś, czego jeszcze nie ma, lub co jest dopiero w powijakach. Jesteśmy na etapie planów. Nie mogę powiedzieć, czy będziemy się rozwijać w segmencie prasy czy telewizji.

Maciej Klepacki zaznacza też, że czasy merek funkcjonujących wyłącznie w jednym medium się kończą. - Śmiało można powiedzieć, że okres w którym podmioty internetowe funkcjonowały w oderwaniu od innych mediów dawno się skończył. Dziś, aby z sukcesem funkcjonować na rynku mediów, potrzeba dokładnej analizy tego co się dzieje, wokół nas. Także uwzględniając działania konkurencji i to nie tylko tej bezpośredniej. Bankier.pl ma bardzo ambitne plany rozwoju i także w tym aspekcie doświadczenie Floriana Felsa jako prezesa jednego z największych koncernów mediowych jest tu nie bez znaczenia - wyjaśnia dla Internet Standard.

Spółki nie chcą się wypowiadać, czy w związku ze wzmocnieniem rady nadzorczej Bankiera przez prezesa Axel Springer, mają miejsce negocjacje w sprawie przejęcia udziałów spółki. Media spekulują, że jest to krok wstępny przez przejęciem Bankiera. - Proszę mi wierzyć, że gdyby alians strategiczny z wydawnictwem Axel Springer został zawarty, zostalibyście państwo o tym poinformowani. Nie mogę zaprzeczyć, że osoba Floriana Felsa jako członka rady nadzorczej może być bardzo pomocna w przypadku jakichkolwiek rozmów z wydawnictwem Axel Springer Polska dotyczących możliwych obszarów współpracy.

Florian Fels od 1993 r. związany jest z koncernem Axel Springer. Od 1999 roku pełnił funkcję dyrektora generalnego Axel Springer Polska, następnie od 2001 roku członka zarządu, a od końca 2005 roku prezesa zarządu.