Bankier.pl: 700 tys. przychodu za I kw.

Bankier.pl S.A., spółka z portfela funduszu bmp AG oraz spółki giełdowej MCI Management osiągnął w pierwszych trzech miesiącach br. przychody w wysokości ok. 700 tys. zł. Wyniki finansowe Bankiera za I kw. br. są o ponad 80% większe w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

W całym 2004 roku spółka spodziewa się uzyskać ponad 3 mln zł przychodu oraz wskaźnik EBITDA na poziomie 500 tys. zł. Jak poinformował Bankier.pl w swoim komunikacie prasowym, firma wypracowała w I kw. br. zysk netto. Przedstawiciele spółki nie chcieli jednak podać wysokości zysku. ”Na dobry wynik Bankiera.pl składają się: rosnąca sprzedaż produktów finansowych za pośrednictwem serwisu oraz rekordowe przychody reklamowe” - czytamy w komunikacie.

Spółka liczy na uzyskanie jeszcze większych przychodów z e-reklamy w drugim półroczu bieżącego i optymistycznie zapatruje się na obecną sytuację na rynku internetowym. W I kw. br. przychody firmy wzrosły o 80% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Najważniejszymi źródłami przychodów serwisu jest pośrednictwo finansowe oraz e-reklama.

Bankier.pl powstał w czerwcu 2000 roku. Głównymi udziałowcami spółki są: bmp AG/CEEV GmbH (62%) oraz MCI Managment S.A (38%).