Banki w pasażach

GE Bank Mieszkaniowy oferuje kredyty w Money.pl, a LG Petro Bank promuje netKombo w Pasażu Finansowym Wirtualnej Polski.

Money.pl udostępnił w Internecie ofertę kredytów mieszkaniowych GE Banku Mieszkaniowego. Współpraca portalu z bankiem obejmuje kredyty hipoteczne, budowlano-hipoteczne, kredyt refinansowy oraz pożyczkę hipoteczną. Oprocentowanie kredytów w euro wynosi 7,90 %; użytkownicy portalu zostali zwolnieni z opłaty za rozpatrzenie wniosku kredytowego. Internauta ma możliwość uzyskania on-line wstępnej decyzji kredytowej i umówienia spotkania z doradcą kredytowym banku.

Szczegóły finansowe porozumienia między bankiem i portalem są utajnione. Platforma będzie prawdopodobnie zarabiać na tzw. efekcie marketingowym, czyli od każdego użytkownika, który odwiedzi za pośrednictwem Money.pl stronę z informacjami o kredycie, a jego wizyta spełni warunki określone w porozumieniu banku i portalu (np. co do czasu wizyty wyniesie minimum 5 min.) „Obecnie na takich zasadach współpracujemy z 80% naszych klientów” - powiedział Arkadiusz Salamon, prezes zarządu Money.pl. Jak dodatkowo poinformował IS, w najbliższym czasie serwis planuje podpisanie kolejnych umów dotyczących obsługi kredytów bankowych on-line.

Od dzisiaj na stronach Pasażu Finansowego WP ruszyła także promocja wkładu oszczędnościowego netKombo. Petro przeznaczył na nagrody dla pierwszych użytkowników ponad 65 tys. złotych. Użytkownik NetKonta, internetowej usługi LG Petro Banku, ma możliwość automatycznego lokowania wolnych środków na wyżej oprocentowane subkonto - netKombo. Nadwyżki pieniędzy z rachunku netKonto, w pulach po 1000 zł, są automatycznie lokowane na subkoncie oszczędnościowym netKombo. Stopa oprocentowania rośnie, im dłużej środki pozostają na subkoncie. Pieniądze na netKombo przez cały czas pozostają do dyspozycji klienta.