Bank przez WAP

Bankowość internetowa oparta na protokole WAP zacznie w pełni działać od września w Wielkopolskim Banku Kredytowym. Nową usługę bank uruchamia wspólnie z PTK Centertel, operatorem sieci telefonii komórkowej Idea.

Wdrożenie usługi zaczęło się w lipcu. Od września stanie się ona integralną częścią oferty WBK. Obecnie bank oferuje usługi bankowości internetowej w ramach pakietu WBK24. Obejmuje on 24-godzinny dostęp do rachunku za pośrednictwem komputera (usługa WBKonline), telefonu (WBKtelekonto) i telefonu komórkowego (WBKinfotext w oparciu o SMS).

Do czerwca klienci mogli uzyskiwać informacje o stanie salda, historii rachunku, kursach walut oraz zmienić numer PIN. Później wprowadzone zostały usługi umożliwiające dokonywanie zmian na rachunkach (przelewy na rachunki własne i obce wraz z możliwością składania dyspozycji z przyszłą datą realizacji; zakładanie i likwidacja lokat). Poprzez WAP użytkownik będzie mógł dokonać praktycznie dowolnej operacji na koncie, dostępnej dotychczas przez Internet. Na razie z usługi będą mogli skorzystać tylko klienci sieci Idea. Będzie to pierwsza w Polsce oferta banku oparta na przeglądarce internetowej w telefonie komórkowym.