Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Bank przez WAP

Bankowość internetowa oparta na protokole WAP zacznie w pełni działać od września w Wielkopolskim Banku Kredytowym. Nową usługę bank uruchamia wspólnie z PTK Centertel, operatorem sieci telefonii komórkowej Idea.

Wdrożenie usługi zaczęło się w lipcu. Od września stanie się ona integralną częścią oferty WBK. Obecnie bank oferuje usługi bankowości internetowej w ramach pakietu WBK24. Obejmuje on 24-godzinny dostęp do rachunku za pośrednictwem komputera (usługa WBKonline), telefonu (WBKtelekonto) i telefonu komórkowego (WBKinfotext w oparciu o SMS).

Do czerwca klienci mogli uzyskiwać informacje o stanie salda, historii rachunku, kursach walut oraz zmienić numer PIN. Później wprowadzone zostały usługi umożliwiające dokonywanie zmian na rachunkach (przelewy na rachunki własne i obce wraz z możliwością składania dyspozycji z przyszłą datą realizacji; zakładanie i likwidacja lokat). Poprzez WAP użytkownik będzie mógł dokonać praktycznie dowolnej operacji na koncie, dostępnej dotychczas przez Internet. Na razie z usługi będą mogli skorzystać tylko klienci sieci Idea. Będzie to pierwsza w Polsce oferta banku oparta na przeglądarce internetowej w telefonie komórkowym.