Ballmer w Warszawie: "urzędy powinny zniknąć"

E-Państwo, oprogramowanie i biznes - składowe sukcesu

Ballmer twierdzi, że realizacja tych założeń przez rząd musi zostać uzupełniona o działanie sektora prywatnego. Microsoft jest zainteresowany sukcesem mniejszych firm, który przyniesie korzyści dla wszystkich podmiotów obecnych na rynkach. Z tego powodu firma poświęci mnóstwo środków by pomóc studentom, początkującym przedsiębiorcom i innym, którzy dopiero rozpoczynają drogę do IT.

Prezes Microsoftu zapowiedział, że celem jego uczestnictwa w wydarzeniach takich jak Forum Liderów Usług dla Obywateli na całym świecie jest namawianie władz do implementacji nowoczesnych rozwiązań w życiu społecznym i publicznym obywateli.

Idąc dalej, politycy powinni dążyć do takiej sytuacji, w której pomiędzy obywatelem a władzą nie będzie fizycznych barier instytucjonalnych. Przykładem może być umożliwienie społeczeństwu załatwiania absolutnie wszystkich spraw, dokumentów i formalności przez Internet, bez pośrednictwa urzędów i urzędników.

Ballmer w Warszawie: "urzędy powinny zniknąć"

Wyrazem tej deklaracji ma wspólna inicjatywa Microsoftu i Konfederacji Pracodawców Polskich, która przybliży małym i średnim przedsiębiorstwom zasady funkcjonowania handlu elektronicznego. Ważnym elementem współpracy będzie także Forum Innowacyjne Microsoft zaplanowane na maj br. O tym, a także o spotkaniu z Michałem Bonim i Witoldem Dróżdzem przeczytacie w artykule "Steve Ballmer w Warszawie" w serwisie Computerworld.

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz Steve Ballmer poinformowali również, że w przyszłym roku Polska będzie gospodarzem organizowanych przez Microsoft światowych finałów konkursu technologicznego Imagine Cup 2010.

Ciekawym i wymownym elementem spotkania było pytanie do Ballmera o to, w jaki sposób firma zamierza konkurować z Chinami. CEO Microsoftu uśmiechnął się i powiedział wprost, że "firmy nie konkurują z państwami, firmy konkurują między sobą". Aby to zobrazować, Ballmer posłużył się przykładem samego Microsoftu, który swoich inżynierów w ponad 40 krajach świata. Na koniec powiedział, że aż 50% efektów ich prac przypada na teren Chin oraz Indii.

Windows 7, Internet Explorer, Vista - pytania i odpowiedzi

Podczas spotkania ze społecznościami IT Steve Ballmer odpowiedział na szereg pytań związanych ze sprawami najbardziej palącymi dla osób zainteresowanych branżą.

Ballmer w Warszawie: "urzędy powinny zniknąć"
Dowiedzieliśmy się m.in., że Microsoft nie jest zbyt zadowolony z udziału Internet Explorera w polskim rynku przeglądarek. Firma nadal będzie jednak rozwijała aplikację i w żadnym wypadku nie ma zamiaru np. kupić Opery. Ballmer dodał także, że podobne rozwiązanie i tak byłoby niemożliwe do zrealizowania ze względów prawnych.

Ciekawe pytanie dotyczyło potencjalnego wzrostu zainteresowania oprogramowaniem open-source w czasie kryzysu. Tutaj niestety Ballmer maksymalnie skrócił swoją wypowiedź i skomentował ją mówiąc jedynie, że "nie" i dodając, że "użytkownicy i tak wolą wybierać lepsze i warte swojej ceny produkty Microsoftu". Jedynym efektem kryzysu może być co najwyżej wzrost piractwa. W dalszej części spotkania Ballmer dodał również, że autorzy projektów open-source powinny wręcz płacić Microsoftowi za wykorzystywane przez nich patenty na oprogramowanie.

Centrum wiedzy o Windows 7

W Centrum Windows 7 znajdziecie najświeższe informacje, materiały multimedialne i porady związane z Windows 7.

Zapraszamy:Centrum Windows 7

Za najważniejsze cechy Windows 7 Ballmer uznał kompatybilność z Vistą, poprawiony interfejs, lepszą wydajność, niezawodność, obsługę multimediów, zaawansowane możliwości zarządzania plikami oraz obsługę interfejsu dotykowego i moduł rozpoznawania pisma. Prezes Microsoftu powiedział także, że zaplanowana data premiery Windows 7 pozostaje jak najbardziej wiążąca, bez względu na to, że użytkownicy jak na razie sceptycznie podchodzą co możliwości zakupu nowej wersji systemu.

Na koniec gość specjalny życzył wszystkich zgromadzonym sukcesów i powiedział, że niestety nie ma teraz czasu by odpowiadać na kolejne pytania. Podał jednak swój adres e-mail, na który można się z nim kontaktować. Jeśli macie konkretne pytania do prezesa Microsoftu możecie wpisywać je w komentarzach - postaramy się skontaktować z Ballmerem (choć nie obiecujemy sukcesu :)).