Ballmer: nadal jesteśmy zainteresowani kupnem Yahoo

Zamieszania wokół przejęcia spółki Yahoo przez Microsoft ciąg dalszy. Tym razem oliwy do ognia dolał sam prezes giganta z Redmond, Steve Ballmer.

Przypomnijmy, że informacji dotyczących przejęcia Yahoo przez Microsoft pojawiło się już bardzo dużo. Wiele z nich miało jedynie status plotki. W całej sprawie istnieje jeden niepodważalny fakt: Microsoft chce kupić amerykańskiego giganta działającego na rynku wyszukiwarek, a zarząd Yahoo zrobi wszystko by do tego nie dopuścić.

W ostatnich dniach oliwy do ognia dolał sam Steve Ballmer. Jego zdaniem zawarcie umowy pomiędzy Microsoftem a Yahoo byłoby korzystne z punktu widzenia obydwu spółek.

"Dobre pomysły są zwykle realizowane w szybszym tempie. Byłoby więc korzystne dla nas, a już w szczególności dla Yahoo, by podpisać umowę w jak najszybszym czasie."

Ballmer przyznał również, że dał do zrozumienia ludziom z Yahoo że Microsoft jest nadal zainteresowany zawarciem transakcji. Szef giganta z Redmond przyznał jednak, że żadne rozmowy w tej sprawie nie były ostatnio podejmowane.

Zobacz także:

Microsoft rezygnuje z zakupu Yahoo!

Szef Yahoo ustępuje ze stanowiska

Microsoft jednak kupi Yahoo?