Baidu znów lepsze od Google w Chinach

Zyski najpopularniejszej chińskiej wyszukiwarki Baidu.com w III kwartale 2007 r. podwoiły się w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Coraz szersza ekspansja Google w Chinach w ostanich miesiącach nie zaszkodziła bardzo dobrym wynikom finansowym chińskiego giganta internetowego.

Zysk netto Baidu wyniósł w III kwartale b.r. 181,6 mln CNY (24,2 mln USD), to o ponad 100 mln CNY więcej niż w analogicznym okresie 2006 r., kiedy zysk wyniósł 85,3 mln CNY. Natomiast przychody za III kwartał wyniosły 496,5 mln CNY czyli ponad 66 mln USD.

- W trzecim kwartale, dzięki coraz większej ilości i aktywności naszych użytkowników w sieci, uzyskalismy tak wysokie przychody- tłumaczy w oświadczeniu Robin Li, prezes Baidu.

Baidu jest niekwestionowanym liderem chińskiego rynku interentowego. Baidu.com zajmuje 60,5% całego rynku wyszukiwarek internetowych w Chinach, wynika z badań pekińskiej firmy badawczej Analysys International przeprowadzonych w III kwartale. Na chińskim rynku liczą się jeszcze Google (23,7%) oraz Yahoo (10,4%).

Więcej o zwycięstwie Baidu nad Google w Chinach w artykule Jak pokonano Google (w Chinach).

http://www.baidu.com