Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Badania: młodzież zwierza się z ryzykownych zachowań w Sieci

Kolejne badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wykazały, że nie wszyscy młodzi ludzie dbają należycie o swoje bezpieczeństwo w Sieci. Ponad połowa z respondentów umieszcza na swoich profilach założonych w serwisach społecznościowych informacje o ryzykownych zachowaniach jakie podejmują na co dzień.

Zdaniem naukowców z Seattle Children's Research Institute 54% przebadanych nastolatków posiadających swoje konta w serwisie społecznościowym MySpace, zwierza się w Sieci z ryzykownych zachowań jakie podejmują na co dzień. Dimitri Christakis, jeden z autorów badań, twierdzi że jest to błędem i może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji w przyszłości.

"Odkryliśmy, że większość przebadanych nastolatków zwierza się w Internecie z ryzykownych zachowań jakie podejmują na co dzień. 41% opowiada o uzależnieniu od różnych substancji, 24% o swojej aktywności seksualnej, a 14% o przemocy jaką posługują się na co dzień. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, kto w przyszłości może przeczytać tego typu informacje oraz jak trudno czasem się ich pozbyć."W drugiej części eksperymentu kolejny naukowiec, dr Megan Moreno wysłał do 190 uczestników badania e-mail ostrzegający o konsekwencjach zamieszczania tego typu prywatnych informacji w Sieci. Okazało się, że aż 13,7% odbiorców usunęło dane z Internetu. Dla porównania wśród osób, które nie dostały wiadomości zdecydowało się na to jedynie 5,3 procenta osób.

Naukowcy ostrzegają, że prywatne informacje zamieszczane w profilach zakładanych w serwisach społecznościowych mogą być potem odczytane przez osoby niepowołane (pedofile lub inni przestępcy). Co więcej, w trakcie rutynowych poszukiwań mogą natknąć się na nie potencjalni pracodawcy oraz władze szkół/uczelni.

Zobacz także:

USA: samobójstwo przez fałszywy profil na serwisie MySpace

Facebook oskarża Power.com

Użytkownicy Facebook szczególnie narażeni na atak cyber-przestępców