BZWBK24 mobile rozszerza możliwości płatności telefonem

BZWBK24 mobile rozszerza płatności zbliżeniowe telefonem o możliwość płacenia mobilną kartą kredytową. Jest ona przeznaczona dla osób już korzystających z karty kredytowej (tzw. karty głównej).

Jak informuje BZ WBK, wprowadzono to rozwiązanie w odpowiedzi na liczne głosy klientów korzystających z aplikacji. Jako pierwszy bank w Polsce oferuje płatności zbliżeniowe HCE z wykorzystaniem zarówno mobilnej karty debetowej, jak i kredytowej VISA oraz MasterCard, nie wymagając stałego połączenia z Internetem w telefonie. Mobilna karta kredytowa dostępna jest dla osób już korzystających z karty kredytowej. Transakcje dokonywane nią z wykorzystaniem smartfona pomniejszają przyznany limit kredytowy.

BZWBK24 mobile rozszerza możliwości płatności telefonem

Zamówienie karty mobilnej i zawarcie umowy odbywa się za pomocą aplikacji BZWBK24 mobile. Karta jest gotowa do użycia bezpośrednio po aktywacji. Płatności zbliżeniowe są dostępne dla użytkowników systemu Android w wersji minimum 4.4. Aby zapłacić zbliżeniowo, telefon musi być wyposażony w antenę NFC (funkcja Tap&Pay). Podczas płacenia NFC w telefonie musi być włączone.