BT zetnie ceny ADSL o 50%?

Nowy szef British Telecommunications, Ben Verwaayen, planuje w ciągu najbliższych kilku miesięcy serię znaczących obniżek ceny usługi ADSL.

Według niektórych prognoz, cena abonamentu ADSL oferowanego przez BT może do lata br. zostać obniżona nawet o połowę. Celem obniżek jest nakłonienie brytyjskich internautów do przejścia na dostęp szerokopasmowy.

Propozycje obniżek i ogłoszenie rozwoju usługi ADSL priorytetowym celem BT mają zostać ogłoszone dziś, podczas prezentacji wyników telekomu w III kw. 2001. Według przedstawicieli, BT należy spodziewać się raczej serii obniżek niż jednorazowego obniżenia stawek.

Obecnie ISP kupują pakiet usług ADSL od BT w miesięcznym abonamencie w wysokości 30 GBP. Następnie jest on odsprzedawany użytkownikom, przeważnie za 40 GBP. Dotychczas naciskany w kwestii obniżek ceny ADSL BT zasłaniał się zawartym w prawie telekomunikacyjnym przepisem zabraniającym mu sprzedaży ze stratą. W przypadku gdyby BT zdecydowała się na obniżkę, zablokować obniżkę może brytyjski urząd ds. telekomunikacji (Oftel).