BT stawia na szerokie pasmo

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią BT obniżyło koszty szerokopasmowego dostępu do Internetu w technologii DSL z 25 do 14,75 GBP miesięcznie w pakiecie sprzedawanym firmom ISP. Dla użytkowników indywidualnych oznacza to obniżkę ceny usługi do 30 GBP miesięcznie.

Nowy dyrektor zarządzający British Telecommunications dotrzymał słowa – telekom obniżył znacznie miesięczny abonament za pakiet usługi DSL, który sprzedaje firmom ISP. Od pierwszego kwietnia cena pakietu DSL zostanie obniżona z 25 GBP do 14,75 GBP. Końcowi użytkownicy mogą spodziewać się w związku z tym obniżki abonamentu poniżej 30 GBP miesięcznie.

W komunikacie z okazji ogłoszenia decyzji Ben Verwaayen stwierdził m.in., że szerokie pasmo jest przyszłością rynku brytyjskiego i centralnym elementem dla strategii wzrostu na rynku klientów. Aby wspomóc dodatkowo rozwój rynku szerokopasmowego BT zamierza intensywniej współpracować z 40 dostawcami Internetu. W związku z obniżka BT spodziewa się, że do końca 2003 roku z szerokopasmowego dostepu do Internetu będzie w Wielkiej Brytanii korzystało milion osób.

Naciskany wcześniej w kwestii obniżek ceny ADSL BT zasłaniał się zawartym w prawie telekomunikacyjnym przepisem zabraniającym mu sprzedaży ze stratą.