Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

BT stawia na szerokie pasmo

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią BT obniżyło koszty szerokopasmowego dostępu do Internetu w technologii DSL z 25 do 14,75 GBP miesięcznie w pakiecie sprzedawanym firmom ISP. Dla użytkowników indywidualnych oznacza to obniżkę ceny usługi do 30 GBP miesięcznie.

Nowy dyrektor zarządzający British Telecommunications dotrzymał słowa – telekom obniżył znacznie miesięczny abonament za pakiet usługi DSL, który sprzedaje firmom ISP. Od pierwszego kwietnia cena pakietu DSL zostanie obniżona z 25 GBP do 14,75 GBP. Końcowi użytkownicy mogą spodziewać się w związku z tym obniżki abonamentu poniżej 30 GBP miesięcznie.

W komunikacie z okazji ogłoszenia decyzji Ben Verwaayen stwierdził m.in., że szerokie pasmo jest przyszłością rynku brytyjskiego i centralnym elementem dla strategii wzrostu na rynku klientów. Aby wspomóc dodatkowo rozwój rynku szerokopasmowego BT zamierza intensywniej współpracować z 40 dostawcami Internetu. W związku z obniżka BT spodziewa się, że do końca 2003 roku z szerokopasmowego dostepu do Internetu będzie w Wielkiej Brytanii korzystało milion osób.

Naciskany wcześniej w kwestii obniżek ceny ADSL BT zasłaniał się zawartym w prawie telekomunikacyjnym przepisem zabraniającym mu sprzedaży ze stratą.