BT rusza na wieś z szerokim pasmem

Brytyjski operator British Telecom rozpoczął testy usługi szerokopasmowego, radiowego dostępu do Internetu. Oferta dedykowana jest dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach i na wsiach. Ta usługa ma rozwiązać problem braku dostępu do łączy szerokopasmowych w mniej zaludnionych rejonach.

Wprowadzenie usługi radiowego dostępu do Sieci związane jest z realizacją przez British Telecom planu „Internet dla wszystkich”. W ten sposób operator chce zapewnić możliwość korzystania z sieciowych zasobów osobom mieszkającym nawet w najdalszych krańcach Wielkiej Brytanii. Łącza radiowe wydają się być najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Dostęp kablowy byłby dla przeciętnego obywatela zbyt drogi do wykupienia.

W tej chwili nową usługę British Telecom testuje 105 użytkowników pochodzących m.in. z Walii, Szkocji oraz Północnej Irlandii. Transfer łącza jest zbliżony do możliwości, jakie oferuje ADSL.

Według założeń British Telecom w 2005 roku 100% Brytyjczyków ma posiadać możliwość skorzystania z usług szerokopasmowego dostępu do Internetu.