BT bierze się za telewizję internetową

British Telecommunications we współpracy z wytwórniami filmowymi i telewizyjnymi będzie produkować programy emitowane szybkim łączem internetowym.

Trzecia stroną tego porozumienia mogą być europejscy i amerykańscy dostawcy usług internetowych. Będą mogli otrzymać lokalne prawa do emisji wyprodukowanych wspólnie programów. British Telecom chce sam zapewnić sobie materiały do swojej cyfrowej telewizji. Wytwórnie zapewniają know-how, a BT pieniądze. Z ramienia koncernu telekomunikacyjnego projekt będzie prowadzić BTopeworld – dostawca usług internetowych. Przedsięwzięcie jest jeszcze mało sprecyzowane: nie znani partnerzy, ani koszty. Celem jest wyprodukowanie na początek 3-5 programów, które będą mogły być ściągane przez Internet i odtwarzane na domowych komputerach. Powstaną w drugiej połowie przyszłego roku.

BT uważa, że kwestie techniczne telewizji interaktywnej wszyscy konkurencji będą musieli rozwiązywać podobnie. Przewagę może dać jakość produkcji, z którą BT rozpoczyna eksperymenty. Jest kolejny dowód konsolidacji branż: telekomunikacyjnej, telewizyjnej, medialnej i internetowej.