BPSC: eLink z unijnym dofinansowaniem

Chorzowska spółka wykorzysta pozyskane fundusze na rozwój aplikacji eLink, która służy do elektronicznej komunikacji z klientami oraz partnerami biznesowymi.

Jak podaje BPSC, eLink obejmie wszystkie aktywności związane użytkowaniem produktów BPSC - od serwisu, przez aktualizacje po prezentacje nowego oprogramowania. Spółka uzyskała w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (Działanie 8.2, Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B) kwotę 953 tys. zł.

Elektroniczna platforma wymiany danych B2B eLink będzie automatyzować wymianę i przetwarzanie danych drogą elektroniczną, integrować oprogramowanie zapewniające wymianę informacji w trybie off-line oraz on-line w formie tekstowej i przy wykorzystaniu VoIP i VideoIP. Rozwiązanie to będzie dostępne w postaci portalu www. Klienci i partnerzy biznesowi BPSC otrzymają bezpieczny szyfrowany dostęp do tego serwisu internetowego - podaje spółka.

BPSC zapowiada ponadto, że eLink nie będzie jedynie słuzył do obsługi zgłoszeń serwisowych. Umożliwi wprowadzanie modyfikacji oprogramowania, zdalny serwis techniczny sprzętu komputerowego, serwerów, baz danych i oprogramowania systemowego, a także dostęp do bazy wiedzy o sposobach rozwiązywania problemów z użytkowaniem oprogramowania.

BPSC będzie stosować eLink również do prezentacji nowych produktów

i usług, prowadzenia badań potrzeb oraz jakości obsługi klientów, a także automatycznego generowania, dystrybucji oraz rozliczania faktur za prowadzoną obsługę serwisową.

"W przyszłości eLink stanie się kolejną funkcjonalnością systemu Impuls 5, służąc komunikacji naszych klientów z ich otoczeniem biznesowym" - zapowiada Franciszek Szweda, wiceprezes zarządu ds. rozwoju, BPSC SA

Do tej pory środki pozyskane przez BPSC w ramach dofinansowania z funduszy unijnych przekroczyły kwotę miliona złotych. Dotacje pozwoliły na zakup sprzętu oraz oprogramowania oraz opracowania trzech wersji językowych systemu Impuls 5: angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej.

Czytaj także:

Impuls dla branż

ATM dostanie 72 mln zł dofinansowania na rozwój Centrum Innowacji