BGB ma już 100% Inteligo

Zmierzający do sprzedaży IFS Bankgeselschaft Berlin AG nabył dodatkowe 51% udziałów w spółce i tym samym jest wyłącznym właścicielem firmy zarządzającej kontem bankowości elektronicznej Inteligo. Konto Inteligo zapowiada wprowadzenie w marcu do oferty kredytu i usługi InteliPay.

Bankgeselscaft Berlin wycofuje się z działalności na rynkach Europy Środkowo Wschodniej. Objęcie przez BGB 100% udziałów w IFS ma posłużyć łatwiejszej sprzedaży polskich aktywów niemieckiego banku (w tym Bankgeselschaft Berlin Polska). „ Sprzedany będzie cały pakiet, obserwujemy duże zainteresowanie i na pewno do transakcji dojdzie w tym roku. Sądzimy nawet, ze proces ten odbędzie się szybciej” - w odpowiedzi na pytanie o termin sprzedaży tych spółek przez BGB Tomasz Kaźmierowski reprezentujący IFS przytacza opinię Johanesa Eversa, członka rady nadzorczej BGB AG odpowiadającego za proces wycofania się BGB z Europy Środkowo Wschodniej. Zakupem spółek zainteresowane są banki i inne instytucje finansowe. „Zainteresowanie wyraziły instytucje działające m.in. w sektorze ubezpieczeniowym. Są wśród nich firmy, które dotychczas nie działały w Polsce, lub swą obecność zaznaczyły raczej słabo” – mówi Tomasz Kaźmierowski.

Konto Inteligo działa na polskim rynku od maja 2001 roku. Bankgesellschaft Berlin (Polska) S.A. prowadzi operacje bankowe użytkowników kont Inteligo, a Inteligo Financial Services odpowiada za marketing, R&D oraz sprzedaż i dystrybucję. Obecnie korzysta z niego 140 tys. użytkowników.

W marcu br. konto Inteligo zaoferuje nowe usługi – kredyt we współpracy z GE Capital Bank, dla którego uzyskania wstępna decyzja kredytowa podejmowana jest „on-line” już podczas rejestracji wniosku, a cały proces trwa około 5 dni, oraz InteliPay – usługa ułatwiająca dokonywanie płatności „on-line” bezpośrednio z kont Inteligo, bez pośrednictwa specjalnych elektronicznych kart płatniczych lub elektronicznych portfeli. „W tej kwestii staramy się iść tropem np. eBay, udostępniając więcej sposobów płacenia niż nowe usługi typu e-portmonetka” – mówi Tomasz Kaźmierowski.

InteliPay umożliwi na początek zakupy w Wirtualnym Sklepie WP, a także w restauracjach AmRest/Pizza Hut Polska. „Nasza konserwatywna prognoza zakłada, że w ciągu 18 miesięcy 75 tys. użytkowników będzie wykorzystywać InteliPay. Obecnie realizowane umowy z WP i Pizza Hut dobrze ukazują, jakich partnerów chcemy pozyskiwać. Na razie jednak zbyt wcześnie, żeby mówić o kolejnych umowach” - powiedział Tomasz Kaźmierowski.