B3System i HP stawiają na rynek MŚP

W 2013 r. B3System S.A. mocniej niż dotychczas zaznaczy swoją obecność w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Działania spółki, prowadzone razem z Hewlett-Packard Polska, potwierdzają, że rozwój oferty i zwiększenie skali biznesu w segmencie MŚP będzie jednym z najważniejszych celów dla dostawców rozwiązań IT w kolejnych miesiącach.

Hewlett-Packard Polska jako partner rankingu "Gazele Biznesu 2012", zaprosił B3System S.A. do wspólnego udziału w Regionalnych Galach, podczas których laureaci tegorocznej edycji rankingu odbiorą swoje wyróżnienia.

Gazele, czyli najbardziej dynamiczne przedsiębiorstwa w Polsce, swój sukces budują na innowacyjnych pomysłach, ale też na IT. To właśnie ten obszar, obok oszczędności finansowych i czasowych, wspiera promocję i sprzedaż - mówi Piotr Ferszka, EG Indirect Sales Manager HP Polska, odpowiedzialny za rynek MŚP. Małe i średnie firmy są dla nas bardzo ważne, bez względu na branżę i specyfikę działania, dlatego razem z naszymi partnerami jesteśmy w stanie zaproponować kompletne rozwiązanie zarówno sprzętowe, jak i software’owe $- dodaje Ferszka.

Jak podkreśla wiceprezes B3System S.A., Jarosław Kolankowski, jego spółka przy współpracy z HP zamierza wykorzystać potencjał tkwiący w rynku MŚP. Zdaniem Kolankowskiego rozwój usług IT w firmach z tego sektora można podzielić na dwa modele. Pierwszy to model klasyczny: samodzielne inwestowanie oraz utrzymywanie infrastruktury i aplikacji przez przedsiębiorstwo. Drugi model zakłada korzystanie z usług dostarczanych przez zewnętrznych operatorów na bazie rozwiązań klasy Cloud Computing. Według Kolankowskiego, ponieważ sprostanie niektórym potrzebom klientów może okazać się nieopłacalne dla operatorów cloudu, w ciągu najbliższych kilku lat oba modele będą rozwijać się równolegle.

Wzrost sprzedaży do sektora MŚP jest jednym z założeń strategicznych B3System S.A. na ten rok, realizowanym jednocześnie z aktywną sprzedażą na rynku enterprise oraz public. B3System S.A. chce maksymalnie wykorzystać potencjał tkwiący w różnych segmentach i zdywersyfikować ryzyko. W przypadku największych klientów nakłady na IT są stosunkowo duże, ale o kontrakty stara się wielu dostawców w warunkach silnej konkurencji cenowej. Duzi klienci posiadając spore zaplecze IT mogą też czasowo wstrzymywać nowe inwestycje. Sektor MŚP natomiast inwestuje w IT w sposób ciągły i przewidywalny. Dla tego sektora stanowimy wartość w postaci wiedzy i umiejętności przeniesienia ich zasobów firmy do zewnętrznego usługodawcy. Szczególnie, że nie ograniczamy się tylko do migracji fizycznej infrastruktury IT, ale zapewniamy bezpieczeństwo i optymalne zarządzanie taką infrastrukturą - mówi Jarosław Kolankowski.

Małe i średnie przedsiębiorstwa będą miały możliwość poznania rozwiązań firm HP i B3System S.A. podczas czterech uroczystych spotkań - Regionalnych Gal "Gazel Biznesu 2012", które odbędą się w Lublinie (22.01.2013 r.), Sosnowcu (23.01.2013 r.), Łodzi (5.02.2013 r.) i Krakowie (13.02.2013 r.).