Axel Springer uruchamia serwis alertowy

InfoOko.pl to nazwa serwisu alertowego wzbogacającego internetowe portfolio wydawcy "Faktu". Adresowany jest do aktywnych internautów, chętnych do dzielenia się swoimi obserwacjami i relacjami z niecodziennych wydarzeń.

Gazeta.pl ma Alert24.pl, Onet prosi o "Cynk", a Tvn24.pl nawiązuje se swoimi użytkownikami "Kontakt24". Warto jeszcze wymienieć: Interia360.pl z portfela Interii oraz Wiadomosci24.pl należące do Polskapresse, wydawcy m. in. "Polska The Times".

http://InfoOko.pl to z kolei platforma kontaktowa uruchomiona przez Axel Springer, wydawcę m. in. "Dziennika" i "Faktu" oraz ich internetowych odpowiedników. Adresowana do aktywnych internautów, którzy chcą się dzielić swoimi relacjami i fotografiami obrazującymi niecodzienne wydarzenia stanowić ma doskonałe źródło aktualnej informacji "u źródła".

Nadsyłane przez internautów zdjęcia i teksty publikowane są w serwisie w kilku głównych kategoriach. W sekcji "Wydarzenia" pojawiają się informacje z ostatniej chwili przesłane przez naocznych świadków niecodziennych sytuacji. "Ustrzel gwiazdę" to z kolei zdjęcia gwiazd show-biznesu, podpatrzonych przez internautów. Sekcja "Oko na Maroko" przeznaczona jest na zabawne fotografie i teksty na każdy temat, a dział "Niesamowite wakacje" jak sama nazwa wskazuje ma być miejscem publikowania ciekawych fotografii z urlopu i wypoczynku. Nie zabrakło też działu interwencji - sekcja "Taaaka dziura" umożliwia publikowanie zdjęć obrazujących m. in. stan polskich dróg.

Istnieje możliwość oceny zdjęć w skali pięciogwiazdkowej oraz dodania komentarzy. Fotografia, która najwyżej zostanie oceniona przez internautów zostanie "Zdjęciem Tygodnia".

Axel Springer uruchamia serwis alertowy
Użytkownicy mogą nadsyłać swoje materiały poprzez SMS lub MMS pod specjalny numer komórkowy (partnerem serwisu jest Plus GSM) lub wypełniając formularz on-line. Aby pozyskać pierwsze relacje i zdjęcia, serwis InfoOko.pl został podłączony do menu głównego portalu dziennik.pl. Opieką merytoryczną nad serwisem i moderacją widomości od internautów zajmuje się redakcja dziennika.pl.

Internauta przekazując zdjęcia lub materiały tekstowe do serwisu InfoOko.pl udziela administratorowi witryny bezpłatnej, niewyłącznej licencji na korzystanie z materiałów w serwisie oraz innych tytułach Wydawcy. W regulaminie, ani na stronie głównej InfoOko.pl nie ma żadnej informacji na temat ewentualnego wynagrodzenia dla autora materiałów.

Źródło: http://www.axelspringer.pl