Axel Springer powołał spółkę Digital TV

Z okazji wczorajszej prezentacji wyników finansowych za trzeci kwartał br. niemiecka centrala Axel Springer poinformowała, że w grupie powstaje nowy dział, którego zadaniem będzie produkcja materiałów pod kątem internetu i platform cyfrowych.

Axel Springer koncentruje się głównie na działalności wydawniczej, która w Niemczech obejmuje przeszło 90 różnego rodzaju tytułów, jednak wydawnictwo rozwija się także na rynku multimedialnym. Posiada m.in. udziały w stacjach telewizyjnych (ProSiebenSAT1), radiowych (np. Radio Hamburg, Antenne Bayern), studiach telewizyjnych (np. Axel Springer TV, Schwartzkopff TV), firmach internetowych oraz teleinformatycznych (np. Booxtra, www.bild.t-online.de, AS Interactive).

Na wczorajszej konferencji do publicznej wiadomości podano fakt powstania spółki Axel Springer Digital TV, które tworzyć będzie Klaus Ebert, obecnie manager regionalny telewizji RTL, która należy do rywala Axel Springer - niemieckiej grupy medialnej Bertelsmann.

Członek rady nadzorczej Axel Springer Andreas Wiele zaznaczył - Założenie Axel Springer Digital TV jest kolejnym ważnym krokiem w naszej cyfrowej ekspansji.

Rzecznik Axel Springer Polska, Michał Fijoł na pytania o plany spółki wobec polskiego rynku odpowiedział nam tylko - Nie informujemy o projektach i planach na polskim rynku wydawniczym.

źródło: variety.com