Axel Springer chce przejąć francuski serwis za 566 mln euro

Koncern medialny Axel Springer zamierza przeprowadzić kolejną duża transakcję na francuskim rynku internetowym. Tym razem celem jest grupa serwisów ogłoszeniowych.

Firma którą przejąć chce Axel Springer nazywa się SeLoger.com. Jest to grupa 6 serwisów ogłoszeniowych, skupionych na francuskim (ale nie tylko) rynku nieruchomości.

Te serwisy to: Seloger.com, Selogerneuf.com, Immostreet.com, Bellesdemeures.com, Selogervacances.com i Agorabiz.com.

Axel Springer porozumiał się już w sprawie kupna 12,4 proc. akcji w SeLoger.com - za ten pakiet zapłaci ok. 70 mln euro.

Koncern planuje ogłoszenie wezwania na wykup pozostałych udziałów od akcjonariuszy. Oferowana cena to 34 euro za akcję. Jeśli się zgodzą, za przejęcie francuskiego serwisu Axel Springer zapłaci w sumie 566 mln euro.

Axel Springer chce przejąć francuski serwis za 566 mln euro

SeLoger.com jest notowany na francuskiej giełdzie - na czwartkowym zamknięciu za jedną akcję płacono 30 euro (w związku z wezwaniem Axel Springer w piątek rano notowania serwisu zawieszono) - podaje Rp.pl.

Kupno SeLoger.com to druga duża transakcja niemieckiego koncernu na francuskim rynku internetowym. Trzy lata temu za pakiet kontrolny w serwisie kobiecym Aufeminin.com zapłacił ponad 280 mln euro.

Od grudnia ubiegłego roku AuFeminin.com działa również w Polsce pod adresem oFeminin.pl.