Axel Springer Polska uruchamia serwis rekrutacyjny

Axel Springer Polska poszerza portfolio serwisów z ofertami pracy. Wydawca uruchomił w kwietniu serwis rekrutacyjny StepStone.pl, działający na licencji StepStone ASA. Serwis uzupełnia ofertę rekrutacyjną Axel Springer Polska, która obejmuje także Grupę Praca.info, sekcję Praca na stronach Dziennika.pl i Centrum Karier na Students.pl.

"Nowy portal uzupełnia naszą ofertę o światową i dobrze rozpoznawalną na rynku markę" - mówi Tomasz Krzywicki, szef Biura Reklamy Mediów Rekrutacyjnych, kilkudziesięcioosobowej struktury sprzedażowej w Axel Springer Polska wyspecjalizowanej w serwisach rekrutacyjnych.

W serwisie StepStone.pl publikowane są w oferty pracy skierowane do specjalistów oraz menedżerów średniego i wyższego szczebla. Ogłoszenia podzielone są na 25 kategorii branżowych.

StepStone.pl to kolejne wspólne przedsięwzięcie grupy Axel Springer i StepStone ASA (Axel Springer posiada już 49,9 procent udziałów w spółkach StepStone Deutschland AG oraz StepStone Austria). Najnowszy serwis korzysta z wieloletnich doświadczeń spółki StepStone (firma posiada filie w Europie, Azji, Australii i obu Amerykach), prowadzącej ponad 90 serwisów rekrutacyjnych , zarówno pod własną marką, jak również pod markami partnerów biznesowych, m.in. niemieckiego dziennika Die Welt.

Serwis Stepstone.pl funkcjonuje na platformie technologicznej przygotowanej we współpracy z brytyjską spółką Madgex - dostawcą oprogramowania dla portali rekrutacyjnych (m.in.dla News International, The Guardian Media Group, Trinity Mirror i Emap).- “StepStone i Madgex to marki rozpoznawalne przez firmy doradztwa personalnego na całym świecie. Ich doświadczenie i know-how to dla nas bardzo wartościowy kapitał" - mówi Florian Fels, prezes zarządu Axel Springer Polska.

Axel Springer Polska uruchamia serwis rekrutacyjny

Wygląda na to, że Axel Springer intensyfikuje swą obecność w sieci. W tym tygodniu światło dzienne ujrzał także serwis adresowany do miłośników gier - Gamezilla.pl.